Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Odpowie za swoje czyny

2024.06.03 13:28
Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 42-latek, który potrącił rowerzystę i uciekł. Policjanci zatrzymali go już w domu. W organizmie miał ponad 2,5 promila. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Odpowie za swoje czyny
Fot: Podlaska Policja

W piątek po 17 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na krajowej „65” w Fastach został potrącony rowerzysta. Z informacji, które wpłynęły do mundurowych wynikało, że sprawca uciekł, nie udzielając pomocy. Na miejscu pojawili się policjanci z białostockiej drogówki.

Na krajowej "65" doszło do potrącenia rowerzysty

Wstępne ustalenia mundurowych wskazywały, że kierowca samochodu dostawczego w czasie wyprzedzania potrącił jadącego rowerem 27-latka, który przewrócił się. Policjanci znali jedynie kolor samochodu i początkowe numery tablicy rejestracyjnej. 27-latek trafił do szpitala. Działania policjantów, które rozpoczęli w miejscu zdarzenia zakończyły się ustaleniem tożsamości kierowcy samochodu dostawczego. Już kilka godzin później został zatrzymany w swoim domu.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila

Jak się okazało 42-letni białostoczanin był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości i i nieudzielenie pomocy. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1063 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39