Potrącono troje pieszych. Jeden z nich zginął na miejscu

2013.12.01 00:00
25-letni kierowca daewoo potrącił w Skłodach Borowych dwóch pieszych idących prawą stroną jezdni. Jeden z mężczyzn zginął na miejscu. Do wypadku z udziałem pieszej doszło również w Mońkach.
Potrącono troje pieszych. Jeden z nich zginął na miejscu
Fot: KWP Białystok
Tico potrąciło dwóch mężczyzn, jednego z nich śmiertelnie

W sobotę (30.11) około godz. 20.00 w miejscowości Skłody Borowe w gminie Nowe Piekuty 25-letni mężczyzna kierujący tico, jadąc od strony miejscowości Krasowo Częstki, potrącił dwóch mężczyzn idących prawą stroną jezdni.

Na skutek zderzenia 73-latek zginął na miejscu, a jego o 4 lata starszy towarzysz, po udzieleniu pomocy lekarskiej, został odwieziony do domu.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie ma prawa jazdy, gdyż już wcześniej zostało mu ono zatrzymane za jazdę po alkoholu. Sprawą zajęła się policja.

To nie jedyny wypadek na podlaskich drogach z udziałem pieszego, do jakiego doszło w mijający weekend. W Mońkach, na ul. Białostockiej, 24-letni kierowca bmw najprawdopodobniej nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. W wyniku potrącenia 20-latka z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1396 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39