Powstało ponad 100 nowych "Pól Nadziei". Mnóstwo spotkań i prelekcji

2019.06.13 10:30
W czerwcu tradycją jest podsumowanie trwającej kilka miesięcy kampanii "Pola Nadziei". Przez ten czas udało się zrobić naprawdę dużo dobrego.
Powstało ponad 100 nowych "Pól Nadziei". Mnóstwo spotkań i prelekcji
Fot: pixabay.com

Pola Nadziei to kampania, która promuje idę wolontariatu i zachęca do niesienia bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Tę międzynarodową akcję realizują hospicja. Jej znakiem rozpoznawczym jest sadzenie jesienią żonkili – symboli nadziei.

- Czerwiec to tradycyjny czas podsumowania rozpoczętej jesienią kampanii "Pola Nadziei". Tegorocznym mottem były słowa francuskiego pisarza: "Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć" - mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes zarządu Fundacji "Pomóż Im" - W październiku w całym regionie powstało ponad 100 nowych "Pól Nadziei". Przez cały okres od jesieni do późnej wiosny odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, rozmawiając i edukując o wolontariacie oraz opiece hospicyjnej. Wiosną tradycyjnie odbyły się żonkilowe kwesty. Dziś zapraszamy instytucje, które zgodnie z hasłem tegorocznej Kampanii podjęły wspólnie z nami tę ważną inicjatywę "niesienia nadziei", aby wspólnie podsumować kampanię – dodaje.

W tym roku zasadzono 13 tys. cebulek żonkilowych. W akcji wzięło udział 126 zaangażowanych instytucji. Odbyło się też 113 spotkań edukacyjnych. Sporym sukcesem jest również to, że udało się pozyskać około 200 nowych wolontariuszy.

Finał akcji zaplanowano na piątek w Młodzieżowym Domu Kultury - będą występy artystyczne (wystąpią Wokalistki z Młodzieżowego Klubu Piosenki MDK pod opieką artystyczną instruktora Wiesława Miksa oraz zespoły z pracowni tańca nowoczesnego MDK pod opieką artystyczną instruktor Elżbiety Ożlańskiej: "Hecusie" w układzie tanecznym pt. "Myszki", "Heca Kids" w układzie tanecznym pt. "Motyle", "Heca" w układzie tanecznym pt. "Super bohaterki", "Heca Juniorzy" w układzie tanecznym pt. "Awatar"). Wówczas instytucje, które wykazały się największą aktywnością w tegorocznej kampanii, otrzymają wyróżnienia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

604 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39