Powstaną kolejne centra opiekuńczo-mieszkalne. Gdzie?

2021.11.02 17:01
W Podlaskiem powstaną kolejne dwa centra opiekuńczo-mieszkalne - w Gminie Ciechanowiec i w Gminie Stawiski. We wtorek (2.11) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał w tej sprawie umowy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.
Powstaną kolejne centra opiekuńczo-mieszkalne. Gdzie?
Fot: PUW
Wojewoda Bohdan Paszkowski

Umowy podpisane

W ramach drugiego naboru wniosków do Programu Centra opiekuńczo-mieszkalne, w województwie podlaskim powstaną dwa kolejne centra: w gminach Ciechanowiec oraz Stawiski.

Gmina Ciechanowiec otrzyma dofinansowanie na utworzenie centrum w kwocie 2,4 mln zł. W placówce znajdzie się 17 miejsc, w tym dwa całodobowe. Zakończenie prac związanych z jej utworzeniem zaplanowano na koniec 2022 r.

Z kolei gmina Stawiski otrzyma dofinansowanie w łącznej kwocie 3 mln zł. Centrum przeznaczone będzie dla 20 osób, w tym 8 będzie mogło przebywać w nim całodobowo. Planowany termin zakończenia realizacji zadania to październik 2023 r.

3 podlaskie gminy już otrzymały wsparcie

Wcześniej wsparcie finansowe na powstanie centr opiekuńczo-mieszkalnych w województwie podlaskim otrzymały: Gmina Łapy, Gmina Perlejewo oraz Gmina Drohiczyn, które utworzą placówki z łączną liczbą 57 miejsc, w tym 17 z pobytem całodobowym.

Program "Centra opiekuńczo-mieszkalne" wspiera samorządy w tworzeniu, a następnie utrzymaniu placówek pobytu dziennego lub całodobowego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, obok różnego rodzaju codziennego wsparcia, powinny mieć także zapewnioną możliwość niezależnego, samodzielnego i godnego funkcjonowania na miarę swoich potrzeb.

Aktualnie trwa dodatkowy nabór wniosków w ramach Programu. Gminy lub powiaty mogą złożyć wniosek do 30 listopada.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1822 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39