Powstanie nowy miejski żłobek. Ruszył przetarg na budowę drogi dojazdowej

2017.03.01 15:42
2 kondygnacje, 4 oddziały, zespoły pomieszczeń dla każdej grupy wiekowej oraz plac zabaw - na osiedlu Bacieczki będzie nowy żłobek. Obecnie trwa przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej na budowę drogi dojazdowej.
Powstanie nowy miejski żłobek. Ruszył przetarg na budowę drogi dojazdowej
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak
Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji budowy drogi dojazdowej do żłobka

Ruszył przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej na budowę drogi dojazdowej do nowego miejskiego, czterooddziałowego żłobka, który ma powstać przy ul. Oriona na osiedlu Bacieczki, co wymaga opracowania wielobranżowej dokumentacji budowy - przedłużenia ul. Komisji Edukacji Narodowej - na odcinku od ul. Bacieczki do Oriona oraz ul. Oriona - na odcinku od ul. Komisji Edukacji Narodowej do końca działki o nr 1226/7.

Docelowo prace budowlane obejmą jezdnie, chodniki, zjazdy, ścieżki rowerowe i powinny zakończyć się do końca lipca 2018 r. Wyłoniony w przetargu wykonawca zadba także o zaprojektowanie miejsc postojowych.

Oferty można składać do 10 kwietnia.

– Nowy żłobek powstanie na Bacieczkach. To ważna inwestycja dla mieszkańców, szczególnie dla młodych rodzin z dziećmi – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński.

Przypomnijmy, że w połowie stycznia podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej nowego żłobka. Umowny termin opracowania dokumentacji to połowa lipca, a uzyskania pozwolenia na budowę - sierpień.

Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma WDI Obsługa Inwestora Sp. z o.o., która zaprojektuje budynek z 2 kondygnacjami nadziemnymi.

Według planów, żłobek będzie przyjmował dzieci w wieku od 20. tygodnia do 3. roku życia, a każdy oddział ma liczyć nie więcej niż 24 wychowanków. Jeśli zaś chodzi o kwestie fizyczne, powinny zostać wydzielone zespoły pomieszczeń przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Dodatkowo znajdą się tam m.in. strefy: jadalni, sal dla dzieci, administracji i socjalna, kuchni z zapleczem i magazynami oraz techniczna.

Budynek zostanie również wyposażony w niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną, grzewczą, elektryczną i teletechniczną.

Dodatkowo przy placówce powstanie plac zabaw m.in. z piaskownicą, zjeżdżalnią, bujakami czy huśtawkami.

Co więcej, teren żłobka zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ogrodzony i oświetlony. Na przełomie III i IV kwartału 2017 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

Obecnie w naszym mieście funkcjonuje 7 miejskich żłobków. Oferują one łącznie ponad 900 miejsc. Dzięki nowej inwestycji na opieką żłobkową objętych zostanie ich jeszcze więcej.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1099 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39