Pożar w Ritowisku. Możemy pomóc w odbudowie domu i agroturystyki

2021.05.26 07:50
Mimo natychmiastowej akcji straży pożarnej, popularne podlaskie gospodarstwo agroturystyczne - Ritowisko - uległo zniszczeniu w trakcie pożaru, do którego doszło pod koniec minionego tygodnia. Właściciele Ritowiska liczą na pomoc. Zbiórka pieniędzy została uruchomiona na portalu zrzutka.pl.
Pożar w Ritowisku. Możemy pomóc w odbudowie domu i agroturystyki
Fot: Screen ze strony zrzutka.pl

Pożar w Ritowisku

W czwartek (20.05) wybuchł pożar w drewnianym budynku mieszkalnym w miejscowości Surażkowo (pow. białostocki).

"Po dotarciu na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar dachu i górnej kondygnacji budynku. Początkowo podano 2 prądy wody w natarciu, następnie wyprowadzono ratowników w ODO do budynku w celu dotarcia do poddasza od wnętrza. Działania były utrudnione ze względu na brak sieci hydrantowej oraz konieczności budowy stanowisk wodnych. Dodatkowo dach pokryty był gontem co powodowało błyskawiczne rozprzestrzenianie się pożaru" - czytamy na stronie OSP Supraśl w mediach społecznościowych.

Przyjaciele właścicieli Ritowiska (gospodarstwa agroturystycznego) postanowili pomóc i zorganizować zbiórkę na remont słynnego podlaskiego miejsca wypoczynkowego.

Liczy się każda pomoc

Jak piszą: "Pomimo błyskawicznej akcji wielu jednostek straży pożarnej dom uległ zniszczeniu w takim stopniu, że nie nadaje się do zamieszkania. Wszyscy stracili dach nad głową. Pożar strawił większość sprzętów. Zniszczeniu uległ cały dach, poddasze, część stropu. Parter i piwnica wymagają generalnego remontu.. Na szczęście wszyscy są cali i zdrowi".

Właściciele tego słynnego w regionie gospodarstwa agroturystycznego, to ludzie z otwartym sercem i życzliwością do każdego człowieka i swoich ukochanych zwierząt - kilkunastu koni, ferajny psów i kotów, którymi nadal muszą się zajmować. Dziś to oni potrzebują pomocy ludzi dobrej woli, by odbudować to, na co tak ciężko pracowali przez lata i znów móc przyjmować gości.

Gospodarze Ritowiska liczą na każdą pomoc. Zbiórka pieniędzy została uruchomiona na portalu zrzutka.pl.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1513 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39