Poznaj organizacje pożytku publicznego dzięki akcji "Pomagam, bo lubię"

2023.03.13 15:00
18 marca w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna odbędzie się akcja "Pomagam, bo lubię". Dzięki niej będzie można poznać organizacje, którym warto przekazać 1,5 proc. podatku.
Poznaj organizacje pożytku publicznego dzięki akcji "Pomagam, bo lubię"
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Już tylko dwa miesiące pozostały na złożenie rocznych deklaracji podatkowych.

Ten obowiązek można wykorzystać, by bez większego wysiłku pomóc potrzebującym, wpisując w odpowiednią rubrykę rocznej deklaracji numer danej organizacji pożytku publicznego (OPP). Warto wiedzieć, czym obecnie zajmują się organizacje, na działalność których można przeznaczyć 1,5 proc. podatku.

W sobotę (18.03) od godziny 12:00 do godziny 17:00 w pasażu Centrum Handlowego Auchan Produkcyjna będzie można poznać bliżej wybrane organizacje pożytku publicznego – fundacje stowarzyszenia i organizacje pozarządowe oraz porozmawiać z ich przedstawicielami. Będzie można również spotkać się z profesjonalną księgową i skorzystać z jej pomocy w wypełnieniu formularza PIT, czyli naszego zeznania podatkowego.

– Zachęcam do udziału w akcji "Pomagam, bo lubię". Przekazując 1,5 procent naszego podatku, możemy konkretnie wesprzeć Organizacje Pożytku Publicznego. W ten sposób pomagamy podopiecznym fundacji i stowarzyszeń. Podczas spotkania w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna będzie można poznać bliżej organizacje, które działają w Białymstoku i okolicach – mówi Iwona Kozińska, menedżer marketingu w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna.

Podczas akcji chętni będą mogli dowiedzieć się również, jak wygląda rejestracja dawców szpiku kostnego i z jakimi wymaganiami się wiąże.

W trakcie spotkania "Pomagam, bo lubię" swoją działalność przedstawią m.in.: Stowarzyszenie Pro Salute – które działa na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, Fundacja Mam Marzenie, Stowarzyszenie Eurydyki, Fundacja Pomóż Im – wspierająca dzieci z chorobą nowotworową, Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "START", Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA, Fundacja Naszpikowani oraz Klub Amazonki.

Będzie można wesprzeć te organizacje, biorąc udział w kiermaszu czy zbiórkach funduszy. Nie zabraknie upominków i dobrej zabawy dla dzieci.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

739 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39