Poznaliśmy zwycięzców Błotnej Ligi Mistrzów

2021.08.10 11:06
W sobotę i niedzielę (7-8.08), w Korycinie, odbyła się V edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. W zawodach wystąpiło 20 europejskich zespołów - 4 w kategorii żeńskiej oraz 16 w kategorii męskiej.
Fot: Radek Kamiński/Swampions Soccer League

Błotna Liga Mistrzów to unikalne wydarzenie sportowe popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia oraz pierwsze w Polsce zawody skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Impreza ma na celu promocję regionu oraz błotnej formy futbolu poprzez konfrontacje podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej.

V edycja turnieju, podobnie jak poprzednie, stała pod znakiem dobrej zabawy. Na dwóch boiskach, na których błoto sięgało wyraźnie powyżej kostek, rozegrano w sumie kilkadziesiąt spotkań. Mecze trwały po 20 minut (2 x 10 minut), a nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji pieczę sprawował zespół sędziowski. Na korycińskim błocie oglądaliśmy zawodniczki i zawodników m.in. z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Ghany czy Hiszpanii.

Zmagania mężczyzn wygrała drużyna Tarchośfiry Warszawa, która to w finałowym pojedynku pokonała 1:0 Torfowy DrTusz Białystok. 3. miejsce zajęły Waleczne Orły. Zespół ten po serii rzutów karnych okazał się lepszy od LZS-u Izbiszcze.

Jeżeli chodzi o rywalizację pań, to tu po triumf sięgnęły przedstawicielki ekipy noszącej nazwę Babski Team. Wspomniana drużyna w najważniejszym starciu ograła po konkursie jedenastek Boxing Team Women Polska. Lokatę na podium zajęły też Królowe Błota.

Błotna Liga Mistrzów - wyniki najważniejszych spotkań i nagrody drużynowe oraz indywidualne:

Mężczyźni - finał
Tarchośfiry Warszawa - Torfowy DrTusz Białystok 1:0

Mężczyźni - mecz o III miejsce
LZS Izbiszcze - Waleczne Orły 0:0 (w serii karnych zwyciężyli zawodnicy drużyny Waleczne Orły)

Kobiety - finał
Boxing Team Women Polska - Babski Team 0:0 (w serii karnych zwyciężyły zawodniczki drużyny Babski Team)

Najbardziej Optymistyczna i zabawna drużyna: Królowe Błota