Prace światowych ilustratorów mody można oglądać w Alfa Centrum

2016.03.15 09:27
Pełna wystawa liczy 115 prac 48 twórców. W Białymstoku zaprezentowanych jest ich 40. W Alfa Centrum można obejrzeć dzieła światowej sławy ilustratorów modowych.
Prace światowych ilustratorów mody można oglądać w Alfa Centrum
Fot: materiały prasowe
Wystawę obejrzeć można w Alfa Centrum do 29 marca

Na co dzień pracują dla najlepszych domów mody czy branżowych magazynów, cieszą się światowym uznaniem, a ich najlepsze dzieła zebrano w jedną wystawę, którą można obejrzeć także w Białymstoku.

W ramach Across Poland with best Fashion Illustration / Fall 2015 – Spring 2016 prezentowanych jest 115 prac 48 sławnych ilustratorów mody, m.in. z Japonii, Chin, Kolumbii, USA czy Indonezji - jak na przykład Caroline Andrieu, która rysuje najlepsze światowe modelki czy Helen Bullock, która współpracowała z domami mody Louis Vuitton, Liberty, Ralph Lauren czy magazynami Sunday Times Style Magazine.

Ich dzieła to dziś nie tylko forma grafiki użytkowej, ale już forma sztuki. Ilustrują artykuły o tematyce modowej, towarzyszą pokazom mody, a rozmaitość prezentowanych technik twórczych robi duże wrażenie i to nie tylko na osobach zajmujących się modą.

W Alfa Centrum, do 29 marca, można przyjrzeć się 40 pracom. Wystawa jest bezpłatna, czynna w godzinach otwarcia centrum w pasażu pomiędzy sklepami Zara i H&M. W Info Punkcie dostępny jest katalog wystawy.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39