Praktyki studenckie i wolontariat w egzotycznych zakątkach świata

2012.11.20 00:00
Wkrótce ukończysz pierwszy stopień studiów i nie wiesz, co dalej? A może skończyłeś studia i chcesz odwiedzić jeden z egzotycznych krajów? Wzbogać wiedzę zdobytą na uczelni o praktyczne doświadczenie i wyjedź na praktykę lub wolontariat z AIESEC.
Praktyki studenckie i wolontariat w egzotycznych zakątkach świata
Fot: Aiesec Białystok
Lidia podczas wolontariatu w Sankt Petersburgu

W ramach praktyk zagranicznych studenci oraz absolwenci uczelni odbywają staże zarówno w małych przedsiębiorstwach jak i międzynarodowych korporacjach w działach takich jak marketing, sprzedaż, IT oraz wielu innych. Wolontariat koncentruje się przede wszystkim na zajęciach dotyczących edukacji międzykulturowej, zagadnień HIV/AIDS oraz innych problemów współczesnego świata.

- Prowadziłam zajęcia po angielsku dla dzieci w różnym wieku. Zabierałam ich w ciekawe miejsca jak np. muzeum motyli czy też oprowadzałam po historycznych częściach miasta.  Wraz z międzynarodowym czteroosobowym zespołem prowadziłam również zajęcia dla dzieci i młodzieży, jako wychowawca na koloniach letnich”- mówi Lidia, studentka historii i filologii rosyjskiej, która wyjechała podczas wakacji na wolontariat do Sankt Petersburga.

Takie wyjazdy pozwalają nie tylko czerpać satysfakcję z pomocy innym oraz własnego rozwoju. To również możliwość odkrycia nieznanych dotąd kultur, nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk oraz wolontariatu jest również doceniane przez pracodawców.

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w biurze AIESEC Białystok, przy ul.Krakowskiej 9a pok. D odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wyjazdem na praktyki lub wolontariat. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się więcej informacji na temat praktyk oraz wraz z członkiem AIESEC poszukać tych wymarzonych.

AIESEC skupia ponad 86 000 członków w 113 krajach. Obecnie w ramach organizacji za granicę wyjeżdża 20 000 studentów rocznie. Białostocki oddział AIESEC umożliwia wyjazd na praktyki zagraniczne już od 20 lat. Wyjechać można m.in. do krajów Europy Południowej i  Wschodniej, Ameryki Południowej oraz szybko rozwijających się państw Azji i Afryki. Szczegóły na stronie: www.bialystok.aiesec.pl

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39