Prawa człowieka w filmie. Watch Docs w Białymstoku

2011.04.18 00:00
Sytuacja czeczeńskich uchodźców w Europie Środkiwej, eutanazja, francuskie kobiety zarażone wirusem HIV czy konfilikt izraelsko-palestyński - te tematy podejmują filmy prezentowane w ramach Watch Docs. 9. edycja Objazdowego Fesitwalu Filmowego o prawach człowieka odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia na Wydziale Prawa UwB.
Prawa człowieka w filmie. Watch Docs w Białymstoku
Fot: materiały organizatora

Co więcej, trzydniowe bloki filmowe wzbogacone będą o wykłady. Wtorkowe prelekcje poprzedzi spotkanie z Małgorzatą Rusiłowicz nt. "Konflikt izraelsko-palestyński - polityka czy religia?". Małgorzata Rusiłowicz jest edukatorem, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej, współpracowniczką Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Jest też wykładowcą Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Sankt Petersburgu, lektorką i prowadzącą zajęcia z języka polskiego dla uchodźców czeczeńskich w Fundacji Edukacji i Twórczości w Białymstoku. Od 12 lat zajmuje się edukacją wielokulturową i edukacją o Holocauście w szkole podstawowej. Autorka licznych projektów edukacyjnych związanych z: wielokulturowością Podlasia oraz prawami człowieka skierowanych do nauczycieli, wykładowców, animatorów kultury, studentów, dzieci oraz młodzieży. Początek o godz. 13.45.

W środę natomiast o godz. 11.30 uczestnicy Festiwalu będą mogli wysłuchać wykładu dr Iwony Wrońskiej "Prawa człowieka - teoria czy rzeczywistość?". Dr Iwona Wrońska jest pracownikiem naukowym Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa UwB. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej ochrony praw człowieka oraz prawa międzynarodowego publicznego.

Projekcje i wykłady odbywają się na auli Wydziału Prawa UwB. Wstęp wolny.

Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie: Watch Docs 2011

MAG

1086 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39