Prawa położnic, New Delhi w szpitalach, telemedycyna. Opowiedzą o tym naukowcy

2018.04.10 12:03
Przed nami ogólnopolska, naukowa konferencja. Każdy, kto jest zainteresowany kwestiami takimi jak opieka doradcy laktacyjnego, prawa przyszłych matek, telemedycyna czy bakteria New Delhi, może przyjść na bezpłatne wykłady.
Prawa położnic, New Delhi w szpitalach, telemedycyna. Opowiedzą o tym naukowcy
Fot: pixabay.com

To wydarzenie zorganizowane z myślą o środowisku studenckim, medycznym, ale też o wszystkich innych, zainteresowanych osobach. W środę (11.04) odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów i Doktorantów "Prawa Pacjenta" pn. "Prawa pacjenta a wykonywanie zawodów medycznych".

Prelegenci, czyli pracownicy naukowi z Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, będą mówili o wielu sprawach. Odniosą się m.in. do kwestii możliwości uchylenia tajemnicy zawodów medycznych w procesie karnym, praw położnic czy opieki doradcy laktacyjnego.

Omówione zostaną także prawa i obowiązkach kosmetologa. Specjaliści powiedzą również o wykonywaniu zawodu lekarza przez osoby będące oraz niebędące obywatelami państw Unii Europejskiej. Pojawią się też takie tematy jak: telemedycyna oraz stosowanie procedur w szpitalach w kontekście masowych zakażeń bakteriologicznych typu New Dehli.

Konferencja rozpocznie się o o godz. 9.00 na auli Wydziału Prawa UwB (ul. Mickiewicza 1). Organizuje ją Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego "Pro Humanae Vitae", działające przy Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz też: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Praw Pacjenta

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1441 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39