Prawie całą noc strażacy walczyli z dużym pożarem zabudowań [ZDJĘCIA]

2021.05.04 09:25
Od północy aż do świtu trwała akcja gaśnicza zabudowań gospodarczych we wsi Kołodzież w powiecie monieckim. Na szczęście udało się uratować zagrożone zwierzęta.
Prawie całą noc strażacy walczyli z dużym pożarem zabudowań [ZDJĘCIA]
Fot: OSP Knyszyn

"O godzinie 00:28 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Kołodzież. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest składowana słoma, a pobliskie zabudowania są zagrożone ogniem" - informuje biorąca udział w akcji Ochotnicza Straż Pożarna z Knyszyna.

Działania rozpoczęły się od wypuszczenia i ewakuowania bydła znajdującego się w budynku. Zwierzętami zajęli się właściciele.

Sam pożar był gaszony za pomocą kilku linii gaśniczych, broniono też budynek znajdujący się obok. Rozebrano konstrukcję dachu. W dalszej części akcji podjęto decyzję o przewalaniu słomy i następnie przystąpiono do dokładnego przelania.

Działania zakończyły się około godz. 4:30.

W akcji brało udział aż 13 jednostek straży pożarnej: 3 jednostki ratowniczo-gaśnicze z Moniek, wóz operacyjny JRG z Moniek, a także Ochotnicze Straże Pożarne z: Knyszyna, Trzciannego (2 wozy), Chojnowa, Goniądza, Downar, Zastocza, Moniek i Sikor. Na miejscu były też policja i pogotowie energetyczne.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39