Prawie milion złotych na stypendia dla zdolnych uczniów. Trwa rekrutacja

2014.06.12 00:00
Uczniowie z podlaskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą się starać o stypendia unijne. W tym roku do rozdania jest w sumie prawie 1 mln zł.
Prawie milion złotych na stypendia dla zdolnych uczniów. Trwa rekrutacja
Fot: freedigitalphotos.net

Aby otrzymać stypendium unijne, uczniowie muszą spełnić szereg kryteriów. Wsparcie finansowe przyznawane jest młodzieży zameldowanej na terenie województwa podlaskiego, odbywającej naukę we wszystkich podlaskich szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w tym publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkoły publicznej. Brany pod uwagę jest także dochód na jednego członka rodziny - nie może on przekraczać 1078 zł netto.

Ponadto uczniowie powinni spełnić przynajmniej jedno spośród kryteriów szczególnego uzdolnienia, m.in. uzyskać średnią ocen co najmniej 5,0 na świadectwie w roku szkolnym 2013/14 lub być laureatami, finalistami konkursu czy olimpiady na szczeblu międzynarodowym, krajowym bądź wojewódzkim. Dodatkowo punktowane są także osiągnięcia naukowe z przedmiotów matematyczno–przyrodniczych albo zawodowych i technicznych.

Rekrutacja trwa do 15 lipca. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Więcej szczegółów: Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2013 - 2014

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39