Prawnicy z całej Europy odwiedzą Białystok

2014.05.29 00:00
Już po raz kolejny Sąd Rejonowy w Białymstoku będzie uczestnikiem międzynarodowej wymiany stażowej. Stolicę Podlasia odwiedzą m.in. sędziowie i prokuratorzy z Niemiec, Belgii czy Rumunii.
Prawnicy z całej Europy odwiedzą Białystok
Fot: ŁW

Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości zrzesza instytucje odpowiedzialne za szkolenie kadr wymiaru sprawiedliwości na obszarze Unii Europejskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych – tygodniowa wymiana w tym roku odbędzie się w terminie 2–6 czerwca 2014 roku. 18-osobowa grupa będzie składała się z sędziów i prokuratorów z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Portugalii, Bułgarii i Rumunii. W ramach programu zagraniczni goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w rozprawach w sprawach cywilnej, gospodarczej i karnej, jak również złożyć wizytę m.in.: w Sądzie Okręgowym w Białymstoku, Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku i Prokuraturze Rejonowej w Sokółce. Uczestnicy wymiany wraz z sędziami, referendarzami sądowymi i asystentami sędziów z Sądu Rejonowego w Białymstoku będą również uczestniczyć w seminarium na temat "Dobrych praktyk w sądownictwie i prokuraturze w krajach Unii Europejskiej".

Warto podkreślić, że odbyły się już cztery edycje programu, w ramach których Sąd Rejonowy w Białymstoku odwiedziło ponad 50 sędziów i prokuratorów z krajów Unii Europejskiej. Natomiast białostoccy sędziowie wyjeżdżali do Włoch, Hiszpanii, Holandii. Z projektu skorzystało 11 osób.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

995 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39