Premiera "Alicji?" Teatru Malabar Hotel

2009.11.21 00:00
21 listopada pierwsza premiera Teatru Malabar Hotel, wyłonionego z Kompanii Doomsday. "Alicja?" to przedstawienie na podstawie tekstu Marcina Bartnikowsiego w reż. Marcina Bikowskiego. Do zobaczenia na gościnne scenie Teatru Szkolnego Akademii Teatralnej w Białymstoku.

"Alicja?" to spektakl o kobiecie i wyobrażeniach na temat kobiecości. Przedstawienie zostało zainspirowane "Alicją w krainie czarów" i "Alicją po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla. Tytułowa bohaterka w konfrontacji z Carollowskimi postaciami próbuje odnaleźć swoją tożsamość, zagubioną w dzieciństwie w zakamarkach króliczej nory, po drugiej stronie lustra, czy w gęstwinie tapet, widzianych i zapamiętanych gdzieś dawno temu. Zmaga się z tematem własnej legendy i własnej kreacji.

Spektakl stylistycznie nawiązuje do wcześniejszych spektakli twórców, związanych z Kompanią Doomsday. Można się spodziewać odrealnionej plastyki, ekspresywnego aktorstwa, ciągłego dialogu z lalkami, muzyką i przestrzenią, które stają się podmiotami spektaklu na równi z jego ludzkimi bohaterami.

Premiera o godz.20, bilety Można rezerwować pisząc na adres: teatr@malabarhotel.pl. Kolejne przedstawienia w niedzielę, 22 listopada i poniedziałek, 23 listopada, również o godz.20.

MAG

1642 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39