Premiera "Małych zbrodni małżeńskich" już za nami. To dramat z humorem i nutą refleksji

2024.05.13 16:54
W piątkowy wieczór (10 maja) na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu "Małe zbrodnie małżeńskie". To już ostatnia premiera Teatru Dramatycznego w Białymstoku w tym sezonie artystycznym.
Premiera "Małych zbrodni małżeńskich" już za nami. To dramat z humorem i nutą refleksji
Fot: Bartek Warzech

"Małe zbrodnie małżeńskie" to dramat przedstawiający historię małżeństwa, które musi stawić czoła wyzwaniom po wielu latach wspólnego życia. Para postanawia odbudować swoją relację, wracając do momentów, które kiedyś definiowały ich miłość i więź. Choć historia ta wydaje się być na pierwszy rzut oka bardzo dobrze znana, sztuka ta w subtelny sposób dotyka poważnych tematów, czyniąc to momentami z humorem oraz wywołując głębokie wzruszenie. W wieczór premiery, publiczność okazała swój zachwyt i podziw dla twórców wielkimi brawami.

Sztuka "Małe zbrodnie małżeńskie" Teatru Dramatycznego w Białymstoku powstała na podstawie dramatu autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta, w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. W spektaklu występują: Arleta Godziszewska, Monika Zaborska, Marek Cichucki oraz Krzysztof Ławniczak.

- Poczułam dużą satysfakcję, kiedy zobaczyłam na scenie przeniesienie moich koncepcji, a także mój sposób myślenia o postaciach i relacjach między nimi. Dążę do perfekcji, więc czerpię radość, jeśli wszystkie elementy współgrają harmonijnie - światło i muzyka wchodzą idealnie, a aktorzy grają dokładnie to, co sobie założyliśmy. Jak widzę, że dążą do ideału poprzez prawdę wyrazu scenicznego, jak pokonują siebie, by dzięki współdziałaniu z partnerem zrezygnować z dbania tylko o własny wizerunek. Jeśli zespołowość jest tak ważna zawsze - to tym bardziej w tym przedstawieniu, w którym każda scena powoduje przeniesienie uwagi widza na kolejnego wykonawcę - powiedziała reżyserka.

"Małe zbrodnie małżeńskie" można obejrzeć w Uniwersyteckim Centrum Kultury, przy ul. Ciołkowskiego 1N w terminach: 7 czerwca o godz. 19:00 oraz 8 i 9 czerwca o godz. 16:00. Bilety na spektakl dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

Więcej informacji: Spektakl "Małe zbrodnie małżeńskie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

833 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39