Premiera w Akademii Teatralnej już w lipcu. Na razie czytanie performatywne

2020.06.19 13:14
W ciągu najbliższych kilku miesięcy białostocka Akademia Teatralna zaprezentuje premierowo trzy teatralne wydarzenia on-line zrealizowane pod egidą Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Zebrała je w jeden wspólny cykl pod nazwą #wwwilkowski.
Premiera w Akademii Teatralnej już w lipcu. Na razie czytanie performatywne
Fot: Marta Siergiej

Cykl rozpocznie czytanie performatywnym sztuki Ibrahima Amira "Bóg Honor Ojczyzna" w tłumaczeniu Karoliny Bikont i reżyserii Krzysztofa Ogłozy. Odbędzie się ono w sobotę (20.06) na kanale YouTube Akademii Teatralnej.

We wtorek (14 lipca) zaplanowana jest premiera dyplomu IV roku aktorstwa "PanDemiJa" (reż. Agata Biziuk). Na zakończenie cyklu pokazana zostanie rejestracja spektaklu "Garden party" Vaclava Havla w reżyserii Łukasza Lewandowskiego.

Czytanie performatywne sztuki "Bóg Honor Ojczyzna"

Honor rodziny splamiony! Córka uciekła z kochankiem od męża i dzieci. Teraz leży w pokoju obok, związana i zakneblowana, i czeka na karę. Kto jednak dokona "zabójstwa honorowego", aby przywrócić rodzinie należną jej cześć? Ojciec, zdradzony mąż, brat, a może teść? Nikt się jakoś do tego nie pali - stawką jest wszak wieloletnie więzienie. Sprawa się komplikuje, gdy zupełnie niespodziewanie do drzwi puka policja, a wkrótce potem zjawia się, zabity rzekomo, kochanek... To wszystko w szalonej komedii społecznej ze śmiertelnie poważnym tematem w tle.

W czytaniu wystąpią: Marcin Bikowski, Magdalena Słowik, Izydor Łobacz, Marcin Bartnikowski, Tomasz Frąszczak, Milena Kranik, Krzysztof Ogłoza, Agnieszka Roszkowska

Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej, Filii w Białymstoku. Link do rejestracji czytania zostanie opublikowany w sobotę o godz. 18.00 w poście w wydarzeniu na Facebooku Akademii Teatralnej. Nagranie będzie dostępne przez 48 h, do 22 czerwca do godz. 17.59.

Wydarzenie organizuje Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego (Akademia Teatralna Filia w Białymstoku) we współpracy z Austriackim Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1588 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39