Premiera w Operze. To będzie zabawna i zaskakująca opowieść

2015.01.24 00:00
Opera i Filharmonia Podlaska przygotowuje kolejny spektakl skierowany do najmłodszej publiczności. 25 stycznia na scenie kameralnej zaprezentowana zostanie bajka muzyczna "Adonis ma gościa".
Premiera w Operze. To będzie zabawna i zaskakująca opowieść
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Bajka to historia wspólnego życia dwóch odmiennych osobowości: Adonisa i Węgla

To prosta i pełna humoru opowieść, która uczy zrozumienia dla inności i pokazuje niezwykłą wartość otworzenia się na innych i współpracy z drugą kompletnie różną zdawałoby się osobą.

Adonis spotyka Węgla

Przedstawienie "Adonis ma gościa" opowiada o wspólnym życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa i Węgla. Adonis to przepiękna papuga, przekonana o doskonałości swojego życia. Zakochany w sobie ptak nie jest świadomy, że jego królestwo to przecież... klatka. Wówczas styka się z Węglem. Tak ma na imię dzika wrona. Początkowo nie mogą znaleźć wspólnego języka, jednak kolejne zdarzenia sprawiają, że ptaki zaprzyjaźniają się.

Spektakl opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, innego siebie. Kogoś, kto potrafi myśleć inaczej. Kogoś, kto posiada cechy, o które się nigdy nie podejrzewaliśmy. Młody widz, oglądając bajkę, pozna także wagę współpracy, która jest kluczem do osiągnięcia wielkich celów. Te życiowe prawdy zostaną zaś przekazane w sposób zabawny i zaskakujący. Dzięki temu bajka na długo zapadanie w pamięć widzów, stając się świetną rozrywką dla każdego.

Z Teatru ROMA do Białegostoku

Scenariusz przedstawienia napisał niemiecki dramaturg - Fred Apke. Reżyserii podjął się Jakub Szydłowski, artysta Teatru Muzycznego ROMA, który na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wyreżyserował już dwa spektakle - "Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej" oraz "Brzydki kaczorek". Także Jakub Szydłowski ułożył łatwo wpadające w ucho teksty piosenek. Muzykę i aranżację przygotował Jakub Lubowicz. W role głównych bohaterów wcielą się soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej, m.in. Rafał Supiński, Monika Ziółkowska i Maciej Nerkowski. Premiera tej inscenizacji odbyła się w Teatrze Muzycznym ROMA 1 czerwca 2011 roku.

Białostocką premierę spektaklu zaplanowano 25 stycznia o godz. 12, kolejne przedstawienia - 27, 28, 29 stycznia o godz. 10. Bajka jest propozycją Opery na ferie zimowe. Portal BiałystokOnline patronuje przedstawieniu.

Szczegóły: "Adonis ma gościa" - bajka muzyczna

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1539 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39