Premiery muzyczne. Koncert w klubie Fama [WIDEO]

2019.04.09 12:33
Wojtek Szczepanik to twórca należący do nurtu modern classic, czyli współczesnej klasyki. Wystąpi w sobotę (13.04) w klubie Fama.
Premiery muzyczne. Koncert w klubie Fama [WIDEO]
Fot: Wojtek Szczepanik

Poezja, którą piszą palce i czarno-białe klawisze

Instrumentami Wojtka są ręce i czarno-białe klawisze fortepianu. Tyle wystarczy, aby swoją muzyką napełnić odbiorców pozytywną energią i podzielić się własnymi emocjami. Każdy z utworów opowiada inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności i autentycznych emocji. To dzięki improwizacjom muzyk może całkowicie zapomnieć o otaczającym go świecie i przenieść się w przestrzeń własnej wyobraźni.

Instynkt to wrodzona zdolność do wykonywania niewyuczonych czynności, mniej lub bardziej skomplikowanych. Nieprzypadkowo taki tytuł nosi najnowsza płyta młodego artysty. Proces komponowania polegał głównie na intuicji i przeczuciu. Płyta nawiązuje do natury, co zostało podkreślone poprzez sposób nagrania dźwięku w zabytkowej, drewnianej kaplicy w Palczewie. To muzyka refleksyjno-relaksująca. To poezja, którą piszą palce i czarno-białe klawisze.Muzyczna ewolucja

Od imprez techno do występów w najlepszych salach filharmonii w Polsce, muzyczna ewolucja pianisty i wirtuoza Wojtka Szczepanika jest intrygująca i nieustająca. Po rezygnacji z kariery profesjonalnego skateboardzisty ze względu na zbyt dużą liczbę różnorakich kontuzji Wojtek postanowił zająć się muzyką na poważnie. Pchnięty pasją do komponowania inwestował w swój muzyczny rozwój, jednak decyzja o poświęceniu się muzyce podjęta została po niefortunnej kradzieży w Paryżu, gdy, aby zarobić na bilet powrotny, Wojtek zaczął grać na ulicy w Gare Du Nord.

Obecnie Wojtek łączy komponowanie ze studiami architektonicznymi. Jego zrozumienie dla przestrzeni i dźwięku jest dobrze słyszalne w jego kompozycjach. Pianista podchodzi do muzyki z intuicyjną refleksją rzadko spotykaną u tak młodych artystów. Jego pierwszy album, nagrany w drewnianym kościele, zatytułowany Instinct i wydany pod szyldem niszowej szwedzkiej wytwórni 1631 Recordings. Nie oczekujcie, że ten album Was uśpi i wprawi w stan medytacyjny. Ten młody kompozytor spędził wiele weekendów w najlepszych berlińskich klubach techno i wiele nocy eksperymentując z syntetyzatorami, padami i innymi gadżetami elektronicznymi. Ci z Was, którzy uwielbiają autentyczne, intymne i dobrze przemyślane dźwięki, na pewno zachwycą się Wojtkiem Szczepanikiem.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Premiery Muzyczne. Początek o godz. 20.00.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Premiery Muzyczne: Wojtek Szczepanik

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39