Prezes PKS Białystok odchodzi ze stanowiska

2015.06.30 00:00
Po niespełna 4 miesiącach pracy prezes znajdującego się w trudnej sytuacji PKS Białystok odchodzi ze stanowiska.
Prezes PKS Białystok odchodzi ze stanowiska
Fot: ESD

Marek Nazarko rezygnację z funkcji prezesa PKS Białystok złożył na ręce rady nadzorczej. Ta ją przyjęła.

"Moja decyzja nie jest spowodowana jakąkolwiek negatywną czy też problemową sytuacją w Spółce, gdyż w czasie swojej pracy spotkałem się tylko i wyłącznie z przychylnością wszystkich osób, z którymi współpracowałem" - tłumaczył we wtorek (30.06) w oficjalnym oświadczeniu Marek Nazarko.

Chwalił się przy tym, że w ostatnich 3 miesiącach spłacono 4 mln zł długu spółki. Obecnie stan jej zobowiązań sięga 5,9 mln, z czego 5,6 to długoterminowe kredyty i pożyczki. Obecnie PKS ma zabezpieczony 1 mln zł na działalność bieżącą oraz 1,2 mln zł niewykorzystanego kredytu.

"Decyzję o odejściu podjąłem z wielkim trudem, bo w PKS spotkały mnie same dobre rzeczy, ale czasami jest tak, że człowiek decyduje się na podjęcie kolejnych wyzwań i obiera w życiu nową drogę. Życzę Spółce sukcesów i proszę o wspieranie jej działalności - bo Firma i jej pracownicy na to zasługują" - napisał Nazarko.

Wiadomo, że Marek Nazarko spotkał się z marszałkiem województwa i wytłumaczył niespodziewaną rezygnację po tak krótkim czasie. Dostał lepszą propozycję pracy. Marszałek nie będzie zajmował się jednak powołaniem jego następcy. Jak tłumaczy Urszula Arter, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego, zarząd województwa ma nad spółką tylko nadzór właścicielski. To rada nadzorcza zadecyduje o ewentualnym konkursie na nowego prezesa.

- Interesy spółki są zabezpieczone. Jest prokurent, który sprawuje nadzór nad spółką, ma on wszystkie niezbędne uprawnienia - zapewnia Arter.

W tej chwili trwa realizacja planu naprawczego PKS Białystok. Obejmuje on m.in. znaczną sprzedaż majątku. W tej sprawie, na wniosek radnych klubu PiS w sejmiku województwa podlaskiego, została zwołana na poniedziałek (29.06) nadzwyczajna sesja. Jednak nie odbyła się ona, gdyż nie pojawili się na niej przedstawiciele pozostałych klubów: PO i PSL. PiS uważa, że "wyprzedaż majątku PKS Białystok będzie powtórką ze sprzedaży MPEC".

Zobacz też: Tańsze bilety, wkrótce nowe autobusy. PKS chce konkurować z przewoźnikami prywatnymi.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39