Prezes z zarzutami. Oszukiwała na dużą skalę

2018.06.26 10:19
Prezes jednej ze spółek działających na terenie Wólki Kosowskiej usłyszała zarzuty. Obywatelka Chińskiej Republiki Ludowej podejrzana jest o popełnienie przestępstw podatkowych, w wyniku których Skarb Państwa stracił blisko pół miliona złotych.
Prezes z zarzutami. Oszukiwała na dużą skalę
Fot: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Funkcjonariusze i pracownicy podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że jedna ze spółek z woj. mazowieckiego świadczyła usługi sprowadzania towarów z Chin do centrum handlowego na terenie Wólki Kosowskiej, nie wykazując z tego tytułu obrotu i nie odprowadzając należnego podatku VAT. Naraziła przez to Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 460 tys. złotych.

- W toku postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu śledczy ustalili również, że za powyższe uszczuplenia odpowiedzialna jest – ukrywająca się przed organami celno-skarbowymi – prezes mazowieckiej spółki, obywatelka Chińskiej Republiki Ludowej - poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku w wyniku intensywnej pracy śledczej odnaleźli poszukiwaną prezes spółki. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania obywatelki Chin, mundurowi zabezpieczyli majątek podejrzanej w postaci gotówki oraz luksusowego samochodu - na łączną kwotę ok. 300 tys. złotych.

32-letnia kobieta usłyszała już zarzut popełnienia przestępstwa uchylania się od opodatkowania. Grozi jej za to wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1055 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39