Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium

2020.06.22 16:31
Podczas poniedziałkowej (22.06) sesji Rada Miasta udzieliła prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu wotum zaufania. Przed głosowaniem odbyła się prezentacja raportu i debata o stanie miasta. Tego samego dnia udzielono też prezydentowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.
Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium
Fot: UM Białystok
Wotum zaufania i absolutorium podczas jednej sesji Rady Miasta

W poniedziałek (22.06) Rada Miasta udzieliła prezydentowi miasta Tadeuszowi Truskolaskiemu wotum zaufania oraz absolutorium. W sesji Rady Miasta uczestniczyli również mieszkańcy Białegostoku.

Wotum zaufania

Pierwsze wotum zaufania Tadeusz Truskolaski otrzymał w 2019 r. Od tej pory co roku prezydent jest zobowiązany do szczegółowego przedstawienia sprawozdania ze swojej działalności oraz tego, jak zmieniało się miasto w poprzednim roku pod każdym aspektem. Na tej podstawie zapada decyzja na temat udzielenia włodarzowi miasta wotum zaufania.

W poniedziałek (22.06) Tadeusz Truskolaski ponownie otrzymał wotum zaufania od radnych, stosunkiem głosów 16 za, 12 przeciw.

Absolutorium

Większa część radnych wyraziła pozytywną ocenę działalności finansowej prowadzonej przez włodarza Białegostoku za rok ubiegły, w związku z czym Rada Miasta Białystok udzieliła mu absolutorium. Istotą absolutorium jest brak zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej.

Głosowanie poprzedziła prezentacja raportu z wykonania budżetu miasta za 2019 r.

Według przedstawionych przez Tadeusza Truskolaskiego danych finansowych, dochody przekroczyły 2,16 mld zł, wydatki ok. 2,3 mld zł. Deficyt był mniejszy od planowanego i wyniósł ponad 125 mln zł.

- Był to budżet duży, jeszcze wtedy proinwestycyjny - powiedział Tadeusz Truskolaski.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1511 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39