Prezydent przesiądzie się do tesli? Miasto kupuje 3 samochody elektryczne

2020.10.06 12:23
Białostocki magistrat chce zakupić 3 samochody elektryczne. W tym tygodniu będzie wiadomo, jakiej marki.
Prezydent przesiądzie się do tesli? Miasto kupuje 3 samochody elektryczne
Fot: pixabay
Tesla to kultowe auta elektryczne, ale dziś już prawie każda marka ma swojego elektryka

Kilka dni temu Urząd Miejski w Białymstoku opublikował ogłoszenie o dostawie 3 samochodów elektrycznych na jego potrzeby.

Urzędnicy chcą kupić auta z 2020 r. Mają być fabrycznie nowe, nigdzie wcześniej nierejestrowane, z przebiegiem nie większym niż 50 km. Oczywiście muszą być sprawne technicznie - posiadać ważne badania techniczne co najmniej na 3 lata.

Ma to być samochód 5-drzwiowy, z silnikiem elektrycznym o mocy min. 40 kW, minimum z segmentu A, z kołami w rozmiarze nie mniejszym niż 14”. W jego wyposażeniu powinny znaleźć się m.in. centralny zamek, immobiliser, fabryczne światła do jazdy dziennej w technologii LED, asystent pasa ruchu, klimatyzacja automatyczna, komputer pokładowy, fabryczny radioodtwarzacz z systemem bluetooth i ciemna tapicerka.

Ponadto w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zawarto, że muszą mieć minimum 24-miesięczną gwarancję na silnik i podzespoły mechaniczne (bez limitu kilometrów) i 10-letnią na perforację nadwozia. W okresie gwarancji auta mają mieć zapewniony autoryzowany serwis na terenie Białegostoku lub powiatu białostockiego.

W ramach zamówienia będzie też przeprowadzone szkolenie obejmujące zasady używania urządzeń znajdujących się w kabinie kierowcy oraz zasady wykonywania obsługi codziennej i planowych przeglądów gwarancyjnych.

Z samochodów będą korzystać urzędnicy zajmujący się systemem gospodarki odpadami komunalnymi.

Jawne otwarcie ofert delerów, którzy zgłoszą się do przetargu nastąpi w Urzędzie Miejskim w najbliższy piątek (9.10). Bezpośrednio przed otwarciem ofert zostanie podana kwota, jaką miasto zamierza przeznaczyć na zakup aut. Przy wyborze oferty będą brane pod uwagę cena (60% wagi) oraz długość okresu gwarancji na silnik i podzespoły mechaniczne (40%).

W minionym tygodniu elektryczną skodę zakupił białostocki "Mechaniak": "Mechaniak" zakupił samochód elektryczny. Stacja ładowania będzie dostępna dla wszystkich.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39