Prezydent Truskolaski otrzymał maila z groźbą: "Poderżnę ci ten głupi łeb"

2021.07.27 13:39
Prezydent Białegostoku otrzymał anonimowego maila z groźbą śmierci. Wiadomość z treścią m.in. "Zadźgam cię jak Adamowicza" trafiła również do prezydenta Wrocławia oraz Gdańska.
Prezydent Truskolaski otrzymał maila z groźbą: "Poderżnę ci ten głupi łeb"
Fot: Malwina Witkowska
Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski

Prezydenci miast m.in. Wrocławia - Jacek Sutryk, Białegostoku - Tadeusz Truskolaski oraz Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz otrzymali anonimowego maila z groźbami.

"Zginiesz ŻYDZIE... Zadźgam cię jak Adamowicza... Poderżnę ci ten głupi łeb... Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz ku**o za to co mi zrobiłeś" - brzmi treść maila.

"Tym razem jak widzicie: nie pedał, a Żyd… Ciekawe… Podobne wiadomości trafiły do moich przyjaciół koleżanek i kolegów samorządowców m.in. Oli Dulkiewicz Prezydent Gdańska i Tadeusza Truskolaskiego Prezydenta Białegostoku. Smutne to…" - napisał w mediach prezydent Wrocławia.

Sprawę skomentował także prezydent Tadeusz Truskolaski: "To niestety smutna prawda o czasach, w których przyszło nam żyć i pracować w służbie publicznej".

"Myślę, że to także efekt głębokich podziałów w kraju i atmosfery politycznej. Na co dzień nie szukamy tego, co łączy, a eksponujemy to, co dzieli. Tak, czy owak nie ma miejsca na mowę nienawiści oraz groźby karalne. Nikt mnie takim zachowaniem nie wystraszy, a wspólnie powinniśmy takie zachowania eliminować z przestrzeni naszego życia" - napisał Jacek Sutryk na twitterze. Sprawa została zgłoszona policji.

Białostocki poseł Lewicy Paweł Krutul również skomentował to zajście.

"Według mnie Prezydent Tadeusz Truskolaski i inni powinni mieć profesjonalnego kierowcę i ochroniarza w jednej osobie. Wielu dobrze wyszkolonych oficerów odeszło z BOR do sektora prywatnego, warto nawiązać z nimi kontakt i ich zatrudnić" - radzi poseł na Sejm.

Rzecznik prasowy prezydenta Urszula Boublej, poinformowała, że we wtorek (27.07) Tadeusz Truskolaski złożył do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieustaloną osobę, która skierowała na jego adres służbowy prezydent@um.bialystok.pl bezpośrednie groźby zabicia go oraz treści znieważające go jako funkcjonariusza publicznego. W związku z art. 190 § 2 k.k. prezydent wniósł o ustalenie i ściganie sprawcy.

"Groźby zawarte w e-mailu wzbudzają uzasadnioną obawę, że ich autor może mieć rzeczywisty i rychły zamiar popełnienia czynu z art. 148 § 1 k.k., co czyni koniecznym pilne ustalenie oraz pojmanie sprawcy. Jest to także znieważenie prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego jako funkcjonariusza publicznego (art. 226 § 1 k.k.). Kierując swoje groźby sprawca posłużył się wobec adresata słowem powszechnie uważanym za obraźliwe, a nawet mową nienawiści" - informuje Urszula Boublej.

Przypominamy, wieczorem 13 stycznia 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, 27-letni Stefan W. wbiegł na scenę i zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W wyniku zdarzenia Adamowicz zmarł. Miał 54 lata.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1612 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39