POLECAMY
Prezydent Bronisław Komorowski w piątek (8.11) wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Pośród 66 nominowanych znaleźli się także naukowcy z białostockich uczelni.
- Uczelnie odczuwają spadek realnej liczby studentów. Chciałbym więc Państwu życzyć, aby Państwa potencjał, wiedza, doświadczenie, umiejętności były atrakcyjne także dla studentów, którzy szukają, mają komfort wybierania najatrakcyjniejszej uczelni - mówił prezydent zwracając się do profesorów. Wśród 66 wyróżnionych, nominacje profesorskie z rąk prezydenta otrzymało trzech przedstawicieli białostockich uczelni: Dariusz Kijowski - profesor nauk prawnych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Maria Mantur i Anna Niemcunowicz-Janica - profesorzy nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl
Sport 2026.06.07 13:00
Aktualności 2026.06.06 10:00
Biznes 2026.06.05 19:52
Kryminalne 2026.06.05 18:00
Turystyka 2026.06.05 17:10
Aktualności 2026.06.05 16:00
Nauka 2026.06.05 16:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji