Proces apelacyjny prezesa, który miał brać łapówki

2015.05.25 00:00
Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku odbył się proces Stanisława J. Prezes spółdzielni mleczarskiej z Moniek odpowiada za korupcję.
Proces apelacyjny prezesa, który miał brać łapówki
Fot: KWP Białystok

Prokuratura zarzuca Stanisławowi J., prezesowi spółdzielni mleczarskiej w Mońkach, że od maja 2002 roku do listopada 2004 roku przyjmował łapówki. W praktyce miało to wyglądać tak, że mężczyzna miał dostawać 10 procent od wartości opłaconych prac budowlanych od każdej faktury wystawionej dla biznesmena, którego firma wygrywała przetarg. Były to kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie miało to być blisko 350 tys. zł.

Sąd pierwszej instancji uniewinnił Stanisława J. oraz inspektora nadzoru budowlanego. Obaj mężczyźni od początku twierdzili, że są pomawiani przez przedsiębiorcę i niczego nie zrobili. Co ciekawe, był to drugi proces, jaki toczył się przed Sądem Rejonowym w Białymstoku. Za pierwszym razem zapadł jednak wyrok skazujący, ale później orzeczenie uchylił sąd okręgowy.

Wyrok nie był prawomocny i wpłynęło odwołanie prokuratury. Wyrok w tej sprawie Sąd Apelacyjny w Białymstoku ogłosi w najbliższych dniach.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39