Prof. Cezary Kuklo ponownie wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk Historycznych PAN

2020.07.28 10:34
Profesor z białostockiego uniwersytetu po raz kolejny został wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk. Wśród jego zainteresowań badawczych jest m.in. historia społeczna i dzieje miast.
Prof. Cezary Kuklo ponownie wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk Historycznych PAN
Fot: Uniwersytet w Białymstoku
Prof. dr hab. Cezary Kuklo interesuje się m.in. historią społeczną

Prof. dr hab. Cezary Kuklo z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku został wybrany na wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk, na kadencję 2020-2023. Funkcję tę sprawował także w poprzedniej kadencji. W latach 2012-2015 był pełnił obowiązki sekretarza naukowego Komitetu.

Prof. Cezary Kuklo został też powołany na członka-specjalistę Komitetu Nauk Demograficznych PAN, w którym zasiadał też w kilku poprzednich kadencjach.

Prof. Cezary Kuklo kieruje Katedrą Historii Struktur Demograficznych, Gospodarczych i Religijnych. Jest dyrektorem Centrum Badań Struktur Demograficznych i Gospodarczych Przednowoczesnej Europy Środkowo-Wschodniej. Jego zainteresowania badawcze to m.in. historia społeczna i gospodarcza, demografia historyczna, historia kobiet, rodziny, dzieje miast i mieszczaństwa.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1895 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39