Prokuratura przyjrzy się działaniom byłego prezesa Fundacji "Pomóż Im"

2018.09.26 18:05
Prokuratura sprawdzi czy Arnold Sobolewski - były prezes Fundacji "Pomóż im" działał zgodnie z prawem. Wątpliwości co do tego ma obecne szefostwo organizacji.
Prokuratura przyjrzy się działaniom byłego prezesa Fundacji "Pomóż Im"
Fot: Ewa Reducha-Wiśniewolska
Arnold Sobolewski (w środku)

Fundacja "Pomóż Im" złożyła zawiadomienie do prokuratury. Sprawdzana będzie prawidłowość działań byłego prezesa tej organizacji – Arnolda Sobolewskiego.

- Po odwołaniu z funkcji prezesa zarządu Fundacji "Pomóż Im" pan Arnold Sobolewski podjął działania wymierzone bezpośrednio w interesy fundacji. W naszej opinii naruszyły one jednocześnie normy prawa powszechnie obowiązującego. W związku z tym zostaliśmy zmuszeni do zgłoszenia sprawy do prokuratury. Do czasu zakończenia postępowania, zachowujemy i prosimy o zachowanie powściągliwości w ocenie sytuacji. Chcemy, żeby to zamieszanie, które nie wynika z naszej winy, nie wywołało niepokoju wśród naszych pacjentów i nie szkodziło idei hospicyjnej – tłumaczy obecny szef Fundacji "Pomóż Im" Tomasz Machelski.

Jednocześnie organizacja tłumaczy, że jej rada odwołała Arnolda Sobolewskiego z końcem czerwca, ponieważ "nie miała realnego wpływu na działalność fundacji". Tym samym zgodnie ze statutem Sobolewski stał się nieodwoływalnym członkiem Rady Fundacji "Pomóż Im" z możliwością decydowania o jej przyszłości.

- Ku naszemu zaskoczeniu pan Arnold Sobolewski złożył rezygnację z członkostwa w radzie z dniem 31 sierpnia. Zespół hospicjum pracuje tak, jak do tej pory i realizuje misję organizacji – zapewnia Machelski.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy
PanAuto
PanAutoul. Hetmańska 36B
15-727 Białystok

Więcej informacji
1484 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39