Białystok Online

Biznes

Promostal wykona konstrukcję stalową huty magnezu w Norwegii. Szuka pracowników

2011.11.14 00:00
Promostal wykona konstrukcję stalową huty magnezu w Norwegii. Szuka pracowników
Fot: Fredrik Hjerling. Wiadukt kolejowy w centrum Sundyberg w Szwecji

Około 20 osób ma szansę znaleźć pracę przy realizacji kontraktu, jaki podpisał Promostal, spółka z Czarnej Białostockiej. Wykona konstrukcję stalową huty magnezu w Norwegii.

- Prace już się rozpoczęły, zakończenie zasadniczej części inwestycji planowane jest na koniec marca 2012 roku, a pozostałych prac towarzyszących do końca połowy roku 2012 r. - mówi Jarosław Dziwisz, prezes Promostalu. - We wrześniu 2012 roku huta ma osiągnąć pełną moc produkcyjną.

By zrealizować kontrakt, firma musi zwiększyć zatrudnienie - szanse na pracę ma ok. 20 osób, głównie spawaczy i ślusarzy, najlepiej z doświadczeniem i znajomością rysunku technicznego.- Kandydaci spełniający warunki mogą liczyć na stabilną pracę w rozwojowej firmie i dobre wynagrodzenie, dużo wyższe niż średnia w naszym regionie - dodaje Jarosław Dziwisz.

Promostal zawarł kontrakt z firmą RHI Normag AS - spółką należącą do austriackiego koncernu RHI - na wykonanie i montaż konstrukcji stalowej hali produkcyjnej huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii.
Jego wartość to 30 milionów złotych, a łączna waga konstrukcji stalowej to blisko 3 tys. ton.

Promostal jest specjalistyczną firmą, działającą w branży konstrukcji stalowych. Wykonuje obiekty przemysłowe, handlowe i biurowe o konstrukcji stalowej zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym - głównie skandynawskim. Istnieje od 2008 roku. Do największych inwestycji Promostalu należy prefabrykacja i montaż wiaduktu kolejowego w centrum Sundyberg w Szwecji. Wykonał też i zmontował most Kanlabron w Karlstad w Szwecji. Inne inwestycje na rynku skandynawskim to m.in. szkoły, kładki, hale sportowe i mosty. Na rynku krajowym spółka zrealizowała m.in. stację uzdatniania wody w rafinerii Grupy Lotos, halę wystawową Expo XXI w Warszawie, halę produkcyjną Masterpress w Białymstoku czy konstrukcję stalową mostu drogowego na krajowej drodze nr 65 w Waliłach.

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas