Protest branży drzewnej w Białymstoku. To już we wtorek

2024.04.15 15:51
We wtorek (16 kwietnia) w Białymstoku odbędzie się wielki protest branży drzewnej. Uczestnicy spotkają się o godz. 10 na Placu im. Józefa Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym.

Protest branży drzewnej w Białymstoku. To już we wtorek
Fot: iStock

Ma zebrać się ponad 500 osób

W proteście będzie uczestniczyło około 500 osób reprezentujących branżę drzewną, nie tylko z województwa podlaskiego. Akcja wiąże się z moratorium Ministerstwa Klimatu i Środowiska z 8 stycznia 2024 roku. Wyłączyło ono pozyskanie drewna na wybranych obszarach Polski, z czego ogromną część stanowi teren Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

-Nasze firmy zmierzają właśnie ku bankructwu, a ministerstwo nie podejmuje z nami prawdziwego dialogu - informują organizatorzy.

Około 12.30 protestujący przejdą pod Urząd Wojewódzki, gdzie spotkają się z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim. Wręczą mu petycję branży z prośbą o zwołanie spotkania przedstawicieli ministerstwa, parlamentarzystów z województwa podlaskiego oraz przedstawicieli branży drzewnej.

Darmowe sadzonki dla każdego

"Podczas protestu będziemy wydawać sadzonki młodych drzewek wszystkim chętnym przechodniom. To symboliczny gest. Zakłady Usług Leśnych zdecydowanie więcej drzew sadzą niż pozyskują" - czytamy w wiadomości nadesłanej do redakcji.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

826 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39