Przebudowa w toku. Powstaną m.in. nowe perony, wiadukty i tunel

2023.08.04 11:51
Trwa ważny projekt modernizacyjny o nazwie "Rail Baltica". Jest prowadzony w Ełku i przyczyni się do wygodniejszych i szybszych podróży regionalnych i międzynarodowych.
Przebudowa w toku. Powstaną m.in. nowe perony, wiadukty i tunel
Fot: Rail Baltica Polska / Facebook

W ramach tego projektu, obok już kursujących pociągów, powstają nowe perony, wiadukty i most na rzece, aby zwiększyć komfort podróży pasażerom. Pierwsze efekty modernizacji w postaci udostępnienia nowego peronu nr 3 przyniósł czerwiec. Zapewnia lepszy dostęp osobom o ograniczonej mobilności, a prace nie zwalniają, ponieważ dwa kolejne perony są obecnie w przebudowie.

Powstaje także 110-metrowy tunel dla bezpiecznego dojścia do pociągów i drugiej strony stacji. W budowie jest również bezkolizyjne skrzyżowania dróg z torami, co zwiększy bezpieczeństwo i usprawni ruch kolejowy i drogowy w mieście.

Przebudowa stacji Ełk Towarowy także jest w toku, co pozwoli na zwiększenie możliwości przewozu towarów na międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Do lata 2024 r. planowane jest dokończenie prac. Inwestycja wynosi 587 mln zł i jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę".

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39