Przed nami 3 imprezy biegowe skierowane do dzieci. Każda jest inna

2022.08.10 11:57
Jeszcze w tym roku młodzi białostoczanie będą mogli wystartować w 3 dużych biegach. Najbliższe zawody noszą nazwę Hero Run Kids.
Przed nami 3 imprezy biegowe skierowane do dzieci. Każda jest inna
Fot: Hero Run

Fundacja Białystok Biega od 11 lat organizuje w stolicy Podlasia wydarzenia biegowe, które przyciągają do naszego regionu nie tylko sportowców z całej Polski, ale również różnych zakątków świata. Do najpopularniejszych imprez należą takie zawody jak: PKO Białystok Półmaraton, Białystok Biega czy też Plum Ekiden. Wspomniana fundacja nie zapomina także o najmłodszych zawodnikach. Specjalnie dla nich powstał program "Super Biegacz". Polega on na tym, że dziecko po każdym starcie w określonej imprezie otrzymuje do książeczki naklejkę. Jeżeli uzbiera ich 4, do młodego biegacza wędruje wyjątkowy medal.

Na cykl "Super Biegacz" składa się 6 wydarzeń. 3 już się odbyły (PKO Bieg Juniora, Plum Ekiden Mini, AML Junior), a kolejne 3 jeszcze przed nami. Najbliższa okazja do zdobycia cennej naklejki nadarzy się 27 sierpnia. To właśnie wtedy, na plaży miejskiej na Dojlidach, przeprowadzony zostanie Hero Run Kids. Jest to bieg z przeszkodami, wśród których pojawią się usypane górki, małe ścianki czy przeszkody, które wymagają przeskoczenia lub pokonania ich dołem. W zależności od wieku dzieci będą miały do przemierzenia 500 m lub 1200 m. Zapisy do zawodów prowadzone są drogą internetową.

Kolejny bieg skierowany do dzieci zorganizowany zostanie 17 września. Tego dnia najmłodsi biegacze pojawią się na ulicach Białegostoku, gdzie - w ramach Moltani Kids Run - przygotowane będą dla nich trasy o długości 100 m, 600 m i 1 km. Rejestracja, podobnie jak w przypadku Hero Run Kids, prowadzona jest elektronicznie.

Ostatnie wydarzenie zaliczane do cyklu "Super Biegacz" dojdzie do skutku 2 października. Jesienią 2022 r. Fundacja Białystok Biega przygotuje Bison Trail Kids, czyli zmagania odbywające się na leśnych ścieżkach w Supraślu. Zapisy na te zawody ruszą niebawem.

We wszystkich wydarzeniach tworzonych przez Fundację Białystok Biega wzięło już udział ponad 90 tys. osób.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39