Przed Pałacem Branickich rozpalone zostanie wielkie ognisko

2016.12.23 14:45
Tradycyjnie już przed Pałacem Branickich harcerze rozpalą ognisko, złożą życzenia i przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Białegostoku.
Przed Pałacem Branickich rozpalone zostanie wielkie ognisko
Fot: bialystok.zhp.pl

Płomień z groty betlejemskiej jak co roku przywieźli harcerze z Hufca ZHP Białystok. Betlejemskie Światło Pokoju mógł odebrać każdy zainteresowany oraz firmy, instytucje czy placówki oświatowe. Trafiło ono również do marszałka województwa podlaskiego oraz prezydenta miasta.

– Betlejemskie światełko jest symbolem pokoju, miłości i wzajemnego zrozumienia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W tym szczególnym, świątecznym czasie pamiętajmy nie tylko o naszych bliskich, ale także o osobach potrzebujących. Niech nikt w te święta nie będzie samotny.

Jak każdego roku, w dzień poprzedzający Wigilię Bożego Narodzenia - 23 grudnia - na dziedzińcu Pałacu Branickich rozpalone zostanie wielkie ognisko, podczas którego harcerze z Hufca ZHP Białystok złożą świąteczne życzenia i przekażą płomień wszystkim mieszkańcom. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30.

Betlejemskie Światełko Pokoju to akcja, którą zapoczątkowano w 1986 r. w austriackim Linz. W latach 90. dotarła ona do Polski. Światło pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 r. - tradycją jest, że otrzymuje je od słowackich skautów i przekazuje dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1505 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39