Przedsiębiorcy z naszego regionu zbierają pieniądze na zakup aparatu USG

2015.12.04 00:00
Podlaski producent wody źródlanej spółdzielnia Krynka oraz sieć sklepów PSS Społem Białystok postanowili zaangażować się w akcję Fundacji "Pomóż Im" i wesprzeć zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu USG.
Przedsiębiorcy z naszego regionu zbierają pieniądze na zakup aparatu USG
Fot: materiały organizatora

Specjalistyczny sprzęt ma trafić do otwartego niedawno hospicjum perinatalnego, które opiekuje się kobietami w ciąży, których dzieci nie mają szansy na przeżycie z powodu wad płodu (zobacz: W Białymstoku zaczęło działać hospicjum perinatalne).

Od początku grudnia część dochodu ze sprzedaży produktów Krynki w sklepach PSS Społem zostanie przekazana Fundacji "Pomóż Im". Za zebrane pieniądze zakupione będzie urządzenie do USG, gdyż jego brak utrudnia działanie hospicjum.

- Teraz musimy wspierać się badaniami zlecanymi w ośrodkach zewnętrznych, co wydłuża czas i jest bardziej kłopotliwe dla naszych podopiecznych – mówi Arnold Sobolewski, prezes fundacji.

Potrzeby placówki rozumie też prezes Krynki, który od lat wspiera tę organizację:
- Mamy świadomość skali potrzeb Fundacji, jej zaangażowania i szerokiego zakresu działalności, które budzą nasz szacunek i pełne uznanie. Zdecydowaliśmy, że w tym szczególnym i magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia należy zrobić jeszcze więcej. Postanowiliśmy zrezygnować z części dochodu. Kupując produkty Krynki, w ten sposób każdy klient staje się jednocześnie darczyńcą Hospicjum – uważa.

Do akcji chętnie włączył się też zarząd białostockiej Spółdzielni Społem, który, jak informuje, decyzję o pomocy podjął niemalże instynktownie. O szczegółach zbiórki pieniędzy można będzie dowiedzieć się na plakatach czy bilbordach znajdujących się nie tylko w sklepach, ale i w całym mieście.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1678 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39