Przedstawiciele handlowi poszukiwani. W ciągu tygodnia nawet kilkunastu

2016.01.29 17:00
Wśród ogłoszeń "Szukam pracownika" na naszym portalu od lat dominują te dotyczące stanowiska przedstawiciela handlowego.
Przedstawiciele handlowi poszukiwani. W ciągu tygodnia nawet kilkunastu
Fot: pixabay.com

Przedstawiciel chętnie widziany

Dyspozycyjność, zaangażowanie, wysokie zdolności interpersonalne, czynne prawo jazdy kat. B i gotowość do częstych wyjazdów służbowych – takie wymagania powtarzają się wśród oczekiwań pracodawców wobec przedstawicieli handlowych. Tych, którzy je spełniają, chętnie będą widzieć w swoich firmach. W ciągu tygodnia na naszym portalu pojawia się co najmniej kilkanaście takich ofert.

Taki rodzaj pracy to, oprócz sprzedawcy i doradcy klienta, najczęstsza oferta wśród ogłoszeń dla poszukujących zatrudnienia. Wykształcenie wyższe nie zawsze ma znaczenie - w wielu przypadkach wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Zajęcie nie dla każdego

Wydawać by się mogło, że nic, tylko przeglądać ogłoszenia i składać dokumenty aplikacyjne. Ale nawet przy założeniu pozytywnego rozpatrzenia kandydatury i co za tym idzie – otrzymania zatrudnienia, nie każdy odnajdzie się w tej roli.

- W pracy przedstawiciela nie sprawdzi się osoba, która przywykła do siedzenia za biurkiem – przyznaje Izabela Zalewska, pracująca w jednej z białostockich firm medycznych. - I na pewno nie jest to zajęcie dla tych, którzy niepewnie czują się za kierownicą.

Satysfakcja

Dla tych, którzy lubią bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, potrafią gospodarować swoim terminarzem, są otwarci na świat, a przy tym nie boją się obowiązków i planów, zawód przedstawiciela handlowego może pod wieloma względami odpowiadać:

- To niełatwa praca, ale ma też dużo atutów. Człowiek sam zrządza swoim czasem, spotyka najróżniejszych ludzi, z którymi nawiązuje relacje. Umiejętność ich nawiązywania i podtrzymywania to podstawa, by dobrze wykonywać ten zawód – podkreśla Zalewska.

Liczy się też wytrwałość i konsekwencja:

- Praca przedstawiciela, choć wymaga dużo zaangażowania i działania pod presją czasu, daje dużo satysfakcji, szczególnie, gdy osiągnie się założony cel – dodaje nasza rozmówczyni.

Przyznać trzeba, że przedstawiciel handlowy realizujący plany sprzedażowe to dziś mocno pożądany pracownik w wielu firmach i to bez względu na sektor gospodarki czy branżę. Najlepsi mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie (niektóre korporacje międzynarodowe przewidują zarobki rzędu 6 tys. zł podstawy, a, jak wiadomo, zasadnicze znaczenie w tej pracy ma prowizja).

Od firm związanych z szeroko rozumianą telekomunikacją, przez medycynę i farmację, po specjalistyczne rozwiązania metalurgiczne – dobry przedstawiciel to bardzo często miara powodzenia sprzedaży produktu, obiektu czy usługi dla niejednego przedsiębiorcy.

Marta Drozdowska-Bednarz
marta.d@bialystokonline.pl

827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39