Przegłosowane. Za mandaty zapłacimy kartą

2017.07.12 08:33
427 posłów poparło nowelizację Kodeksu dotyczącą pozwolenia na płacenie za drogowe przewinienia kartą płatniczą. Oznacza to, że jeżeli senat nie wprowadzi poprawek, już niebawem wszystkie mandaty opłacimy na miejscu zdarzenia.
Przegłosowane. Za mandaty zapłacimy kartą
Fot: pixabay.com

Koniec z bieganiem na pocztę w celu uregulowania mandatu, koniec z robieniem internetowego przelewu zamazującego drogowe grzechy. Już niedługo pojawi się bowiem możliwość uiszczania kar u policjantów przy wykorzystaniu karty płatniczej. Oczywiście w dalszym ciągu będzie istniała szansa "starego" opłacania mandatów, z tym, że nowa funkcja będzie zdecydowanie wygodniejsza, a poza tym pozwoli organom ścigania zwiększyć efektywność ściągania funduszy za wypisane przewinienia.

Za wprowadzeniem zmian opowiedziało się 427 posłów. 9 było przeciw, a 1 wstrzymał się od oddania głosu. Teraz nowelizacja trafi do senatu, a jeżeli tam nie zostaną wprowadzone żadne poprawki, znajdzie się na biurku prezydenta.

Nowy sposób płatności ograniczy sytuacje, w których zatrzymany obcokrajowiec (ten musi uiścić nałożoną karę finansową od razu na miejscu) był transportowany przez funkcjonariuszy do najbliższego bankomatu w celu wyjęcia odpowiedniej ilości środków.

Jak informuje MSWiA, w pierwszym etapie policja otrzyma 2 tys. terminali płatniczych.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1324 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39