Przejazd kolejowo-drogowy w Uhowie zamknięty

2022.11.03 12:01
Po zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego w Łapach, przyszedł czas na Uhowo. Samochody zamiast jechać ul. Kościelną będą musiały kierować się na wiadukt.
Przejazd kolejowo-drogowy w Uhowie zamknięty
Fot: UM Łapy

W czwartek (3.11) przejazd kolejowo-drogowy w Uhowie został zamknięty. Jest to związane z modernizacją linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok realizowaną przez PKP PLK S.A.

- W tym miejscu zachowany został jedynie ruch pieszych i rowerzystów, którzy mogą bezpiecznie przemieszczać się wygrodzonym przejściem przez tory. Ruch samochodowy został skierowany na wiadukt - informuje Urząd Miejski w Łapach.

Wkrótce rozpoczną się tam prace związane z budową przejścia pod torami.

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Uhowie, przystanek zastępczej komunikacji autobusowej Polregio zlokalizowany przy ul. Kościelnej został przeniesiony na drogę wojewódzką nr 682.

Wcześniej zamknięty został przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Sikorskiego w Łapach, gdzie powstanie tunel pod torami. Bezkolizyjne skrzyżowanie ma zapewnić sprawny ruch pociągów oraz wygodne i bezpieczne przejazdy samochodów.

Prace postępują także w okolicach dworca kolejowego w Łapach, gdzie zdjęto już jeden tor oraz zlikwidowano peron pierwszy.

Wartość inwestycji to prawie 3,4 mld zł, a jej zakończenie zaplanowano na 2023 r. Projekt współfinansowany ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1194 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39