Przemarsz kibiców. Nie obyło się bez zatrzymań

2019.02.16 16:57
Blisko 400 osób brało udział w przemarszu kibiców z Rynku Kościuszki na stadion miejski, gdzie Jagiellonia Białystok mierzy się z Wisłą Płock.
Przemarsz kibiców. Nie obyło się bez zatrzymań
Fot: Grzegorz Chuczun

Sobota (16.02) w Białymstoku odbywa się pod znakiem meczu Jagiellonii z Wisłą Płock. To też święto Ultry, czyli kibiców, którzy o godz. 12.30 tłumnie stawili się na Rynku Kościuszki, by następnie przejść ulicami miasta na stadion.

Jak można się było spodziewać, funkcjonariusze mieli pełne ręce roboty. W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów dbających o bezpieczeństwo (rzucano w ich stronę butelki i materiały pirotechniczne) zatrzymano cztery osoby - trzy w wieku 20-25 lat i jednego 53-latka.

- Dwóch to białostoczanie, jeden - mieszkaniec powiatu białostockiego i jeden - powiatu hajnowskiego - informuje nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji. - Wszyscy są pod wpływem alkoholu. Trafią do policyjnego aresztu.

Policjanci ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych przez uczestników zgromadzenia, nakładając mandaty i kierując wniosek o ukaranie do sadu. W związku z zachowaniem osób naruszających prawo mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego.

W wyniku ataków na szczęście żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń.

"Święto Ultry". Jagiellonia mierzy się z Wisłą Płock

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1056 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39