Przetwory owocowe i warzywne skontrolowane

2010.05.12 00:00
Niewłaściwa jakość, zaniżenie masy netto po oddzieleniu zalewy w stosunku do deklaracji producenta, nieprawidłowe oznaczenie i brak wymaganych elementów na wywieszkach cenowych - to uchybienia, jakie napotkali pracownicy inspekcji handlowej podczas kontroli sklepów w regionie.
Przetwory owocowe i warzywne skontrolowane
Fot: sxc.hu

Jak informuje Leszek Mironiuk, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku, przeprowadzono 8 kontroli na terenie Białegostoku, Suwałk i miejscowości Porosły. Nieprawidłowości stwierdzono w połowie z nich.

W dwóch palcówkach stwierdzono nieprawidłowe oznaczenia przetworów warzywnych i brak wymaganych elementów na wywieszkach cenowych. W pozostałych oferowano do sprzedaży towary o niewłaściwej jakości oraz produkty, w których zaniżano masę netto po oddzieleniu zalewy w stosunku do deklaracji producenta.

Jakie są efekty kontroli? Skierowanie wystąpień pokontrolnych do producentów przetworów o niewłaściwej jakości z wnioskiem o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości oraz dostosowanie oznakowania do obowiązujących regulacji prawnych. Przekazano też stosowne informacje do właściwych miejscowo Wojewódzkich Inspektoratów Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, nałożono też dwa mandaty kredytowane.

Podczas kontroli nie ujawniono produktów przeterminowanych.

andy

1281 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39