Przez 3 dni nikt nie zgłosił zaginięcia 87-latki. Wyziębiona kobieta leżała w mokradłach

2022.10.17 11:21
Policjanci odnaleźli 87-letnią mieszkankę gminy Brańsk, gdy prawdopodobnie 3 dni wcześniej wyszła na grzyby i ślad po niej zaginął. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęły się poszukiwania, a kobieta została odnaleziona kilka godzin później.
Przez 3 dni nikt nie zgłosił zaginięcia 87-latki. Wyziębiona kobieta leżała w mokradłach
Fot: Podlaska Policja
Zdj. ilustracyjne

W niedzielę (16.10) po południu policjanci zostali poinformowani o zaginięciu 87-letniej mieszkanki gminy Brańsk.

- Z relacji najbliższych wynikało, że kobieta prawdopodobnie w czwartek wyszła na grzyby do pobliskiego lasu. Od tej pory rodzina nie miała z nią żadnego kontaktu - informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Akcję poszukiwawczą mundurowi rozpoczęli natychmiast po zgłoszeniu. Zaginionej poszukiwało kilkudziesięciu policjantów z psem, którzy byli wspierani przez strażaków ochotników.

- Dokładnie sprawdzany był obszar leśny, gdzie kobieta miała zbierać grzyby. Po pięciu godzinach poszukiwań policjanci zauważyli 87-latkę leżącą w mokradłach w okolicach jej miejscowości. Wyziębiona i odwodniona nie była w stanie samodzielnie się poruszać ani mówić. Natychmiast trafiła pod opiekę lekarzy - dodają funkcjonariusze.

Wybierając się na grzyby, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa - jeżeli wybieramy się sami, należy poinformować najbliższych, o której wrócimy. Jeśli wybieramy się do lasu w grupie, nie należy oddalać się od nich - warto pozostać w kontakcie wzrokowym. Ponadto trzeba zabrać ze sobą naładowany telefon, latarkę, wodę, jedzenie, a także elementy odblaskowe czy jasny strój - mogą one okazać się bardzo pomocne w razie akcji poszukiwawczej.

Nigdy nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu. Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od auta, stacji czy przystanków kolejowych. Zawsze kontroluj i zapamiętuj punkty odniesienia albo nawet oznaczaj je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyłeś. Jeśli stracisz orientację w terenie i zabłądzisz, powiadom policjantów dzwoniąc pod nr 112.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1004 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39