Przy Legionowej powstały boiska do siatkówki i gry w streetball

2017.06.13 11:39
"Czas na sport" - to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2016, w ramach którego przy Publicznym Gimnazjum nr 2 powstały boiska. Czekało na nie wiele osób.
Przy Legionowej powstały boiska do siatkówki i gry w streetball
Fot: UM Białystok / Dawid Gromadzki

Przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Białymstoku, które we wrześniu zostanie przemienione w Szkołę Podstawową nr 9, powstały boiska do siatkówki oraz gry w streetball. Oprócz tego wyremontowano jeszcze toalety i natryski w szkolnym bloku sportowym oraz opracowano dokumentację techniczną modernizacji sali gimnastycznej.

Uroczysta inauguracja obiektów odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia podczas festynu rodzinnego, w którym udział wziął prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

– Boiska, które właśnie zostały oddane do użytku, to efekt realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego. Powstały obiekty, na które czekało wiele osób – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Na pewno przyczynią się one do rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży.

Nowe obiekty sportowe przy ul. Legionowej 7 umożliwią upowszechnianie aktywności sportowej i budowanie dobrych nawyków. Są bezpiecznym miejscem do zabaw i gier sportowych oraz realizowania zadań edukacyjnych. Boiska i nowe zaplecze sanitarne przy sali gimnastycznej stanowią atut szkoły, która prowadzi nabór do klas sportowych.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1609 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39