Przy siedzibie starostwa powstanie nowy biurowiec

2023.04.25 12:39
Na przeciwko powstającej nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Białymstoku, wybudowany zostanie kolejny budynek. Przeprowadzą się tam m.in. pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy.
Przy siedzibie starostwa powstanie nowy biurowiec
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

W listopadzie ubiegłego roku Powiat Białostocki stał się właścicielem 2,3 ha działki na osiedlu Dojlidy w Białymstoku. Kupiono ją od Kompanii Piwowarskiej S.A Browaru Dojlidy za kwotę 5,9 mln zł. Działka jest położona naprzeciwko Starostwa Powiatowego w Białymstoku, pomiędzy ul. Wiewiórczą a ul. Niedźwiedzią. Początkowo starosta białostocki Jan Perkowski informował, że na działce powstanie parking dla interesantów. Teraz okazało się, że poza parkingiem, starostwo ma w planach inną inwestycję. Powstanie tam budynek usługowo-biurowy, do którego mieliby się przenieść m.in. pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku. PUP obecnie znajduje się w wynajmowanych pomieszczeniach przy ul. Pogodnej.

W poniedziałek (24.04) starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe podpisali umowę z Marcinem Marczakiem reprezentującym 2M Studio Pracownię Projektową. Właśnie ta firma wykona koncepcję projektową nowego budynku.

Jeżeli chodzi o wstępne dane techniczne, budynek będzie miał do 18 m wysokości, a powierzchnia biurowa wyniesie około 3,5 tys. m2. W przyszłości (o ile będzie to konieczne) będzie mógł zostać rozbudowany o dodatkowe skrzydła. W nowym biurowcu będą pomieszczenia zarówno do obsługi mieszkańców, jak i lokale usługowe do wynajęcia.

Wjazd do planowany jest od strony ul. Niedźwiedziej - naprzeciwko przychodni lekarskiej. Nowy budynek ma być wizualnie spójny z rozbudowywanym teraz Starostwem Powiatowym u zbiegu ulic Borsuczej i Wiewiórczej.

Zamówiona koncepcja obejmuje też zagospodarowanie terenu, w tym utworzenie miejsc parkingowych zarówno dla interesantów PUP (od strony ul Niedźwiedziej), jak i mieszkańców odwiedzających Starostwo (od strony ul. Wiewiórczej).

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1822 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39