Przy Warszawskiej powstanie wysoki blok? Miasto sprzedaje działkę

2022.12.30 16:00
3 mln zł - to cena wywoławcza działki zlokalizowanej na rogu ul. Warszawskiej i Piastowskiej. Może powstać tam spory blok.
Przy Warszawskiej powstanie wysoki blok? Miasto sprzedaje działkę
Fot: Google Maps
Miasto chce sprzedać działkę u zbiegu ul. Warszawskiej i Piastowskiej

Pod młotek idzie nieruchomość u zbiegu ulic Warszawskiej i Piastowskiej. Ma 1410 m2. To wąska od strony wjazdu, ale dość głęboka działka. Rośnie na niej kilka pojedynczych drzew oraz znajdują się elementy pozostałe po starej zabudowie, w tym fragmenty utwardzenia, a także elementy infrastruktury technicznej: wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektroenergetycznej wraz ze słupem, co może ograniczać sposób zagospodarowania terenu.

Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego części osiedla Piasta w Białymstoku (rejon ul. Warszawskiej i Świętojańskiej). Zgodnie z jego zapisami, przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz usługową wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi oraz zielenią urządzoną. Usługi muszą zająć przynajmniej partery budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych bezpośrednio przy ul. Warszawskiej.

W głębi działki przewiduje się zabudowę o wysokości od 12 do 16 m, ale bliżej ul. Warszawskiej może mieć nawet 22 m. U styku ulic przewidziano bowiem tzw. akcent architektoniczny.

Miejscy urbaniści zaplanowali, że obsługa komunikacyjna nieruchomości odbywać się będzie z ul. Warszawskiej na zasadzie prawych skrętów. Teraz jednak nie ma tam zjazdów. Przebudowa i budowa drogi leżeć będzie po stronie nabywcy.

Miasto właśnie opublikowało ogłoszenie o przetargu. Podana w nim cena wywoławcza to 3 mln zł. Do 23 lutego 2023 r. zainteresowani zakupem położonej w atrakcyjnym miejscu nieruchomości, muszą wpłacić 300 tys. zł wadium. Czy ostatecznie jakiś deweloper zdecyduje się na zakup, będzie wiadomo 2 marca. Tego dnia w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej 1 w Białymstoku odbędzie się przetarg.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1196 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39