Przyjadą światowe gwiazdy. Przed nami Podlaskie Athletics Team

2022.05.10 16:21
W niedzielę (15.05) odbędzie się I edycja lekkoatletycznego mityngu Podlaskie Athletics Team. W imprezie wystartuje m.in. mistrz olimpijski z Tokio - Wojciech Nowicki.
Przyjadą światowe gwiazdy. Przed nami Podlaskie Athletics Team
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Nowicki czy Fajdek? Suwalczanie zobaczą emocjonujący pojedynek

Już za kilka dni na stadionie lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach zaprezentują się wielkie sportowe gwiazdy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników będzie z pewnością Wojciech Nowicki, ale podczas imprezy pokażą się też inni znani lekkoatleci. Do walki o medale staną m.in.: Marlena Gola, Damian Czykier, Paweł Fajdek, Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski czy Patryk Dobek.

Podczas 2-godzinnych zmagań rozegra się walka w 13 konkurencjach, takich jak np. skoki, biegi, rzut młotem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą czy biegi dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja młociarzy.

- Wszyscy czekamy na pojedynek Wojciecha Nowickiego z Pawłem Fajdkiem. My oczywiście kibicujemy naszemu Wojtkowi. Liczymy, że ten złoty medal zawiśnie właśnie na jego szyi - przyznaje marszałek Artur Kosicki.

Zawody rozegrane zostaną w rodzinnych stronach wicemistrzyni olimpijskiej w rzucie oszczepem, czyli Marii Andrejczyk, jednak srebrna medalistka z Tokio na własnej ziemi niestety nie wystartuje.

- Moja ekscytacja sięgnęła zenitu. Jestem przeszczęśliwa, że w Suwałkach w końcu zagości mityng z prawdziwego zdarzenia. Panie marszałku, na pańskie ręce składam podziękowania, bo to dzięki pańskiej inicjatywie lekkoatletyka zaczęła się rozwijać w naszym województwie - mówi Andrejczyk, która zdradziła, że ze względu na plany treningowe nie będzie mogła wziąć udziału w suwalskim mityngu.

Kiedy rozpoczęło się planowanie tak dużego i interesującego wydarzenia? Okazuje się, że pomysł narodził się kilkanaście miesięcy temu.

- Podlaskie Athletics Team to nie tylko zawody sportowe o bardzo wysokim poziomie, ale przede wszystkim bardzo dobra promocja województwa podlaskiego. Historia tego wydarzenia sięga zeszłego roku, kiedy rozmawialiśmy z Marią Andrejczyk i Marcinem Rosengartenem o organizacji tego przedsięwzięcia. Udało się. Ubolewamy tylko nad tym, że Marii z nami nie będzie, ale myślę, że mistrzostwa Polski, na których już będzie występowała, nam to zrekompensują - oznajmił Artur Kosicki.

Wielkie widowiska w regionie? To dopiero początek

Warto odnotować, że w najbliższym czasie północno-wschodnia część kraju gościć ma też inne lekkoatletyczne imprezy. W czerwcu w Suwałkach odbędą się 98. PZLA Mistrzostwa Polski, a w przyszłości duży mityng zawita do stolicy Podlasia.

- Chciałbym podziękować panu marszałkowi i wszystkim Podlasianom za rozpoczęcie pisania nowej historii, jeżeli chodzi o królową sportu, czyli lekkoatletykę. 15 maja zaczynamy pierwszy etap długiej podróży po Podlaskiem. Ta podróż będzie wieloetapowa, wieloodcinkowa. Zaczynamy od Suwałk, domu rodzinnego Marii Andrejczyk, ale już planujemy zawitać do Białegostoku, domu rodzinnego Wojciecha Nowickiego - poinformował Marcin Rosengarten, przedstawiciel organizatora i dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Wydarzenie o nazwie Podlaskie Athletics Team rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00. Wstęp na stadion w Suwałkach jest bezpłatny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1737 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39