Przyjaźnie i praktycznie o nowych technologiach – ogromna dawka wiedzy. Darmowe spotkanie

2019.01.22 12:16
Białostoczanie coraz bardziej interesują się nowymi technologiami i wszystkim, co z nimi związane. Mają więc powód do radości, nadchodzi spotkanie TechKlubu, gdzie eksperci podzielą się z zainteresowanymi swoją wiedzą. I to za darmo.
Przyjaźnie i praktycznie o nowych technologiach – ogromna dawka wiedzy. Darmowe spotkanie
Fot: pixabay.com

Takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem

Nowe technologie, media społecznościowe, marketing internetowy – to zagadnienia, które interesują coraz większą rzeszę osób. Wiedza ta przydaje się w wielu dziedzinach: w pracy, w biznesie, a nawet w życiu codziennym. Nie ma więc co się dziwić, że wszelkie wydarzenia z tym związane przyciągają tłumy białostoczan.

W środę (23.01) odbędzie się kolejne spotkanie TechKlubu Białystok. Podczas tego (darmowego) wydarzenia pt. "Przyjaźnie i praktycznie o nowych technologiach" prelegenci podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami, odpowiedzą na pytania i udzielą rad.

- Styczniowe spotkanie ma bardzo bogaty program – mówi Katarzyna Sztop-Rutkowska, koordynatorka Techklubu w Fundacji SocLab. Będzie można dowiedzieć się o bardzo przydatnej usłudze Googla pod nazwą G-Suite, która pomaga prowadzić biuro, pracować w zespołach. Jest to płatne narzędzie dla biznesu, ale Google proponuje bezpłatny pakiet dla organizacji pozarządowych, szkół i uczelni wyższych – dodaje.

Kto zabierze głos?

Podczas spotkania najpierw głos zabierze Wojciech Sańko, który podczas swojej prezentacji wyjaśni, jak rozwijane przez organizacje społeczne darmowe i specjalistyczne oprogramowanie ulepsza kontakt obywatelami i pracę administracji publicznej na całym świecie. Pokaże, jak działa m.in. platforma Consul.

Następnie głos przejmie Piotr Sędziak, który zaprezentuje Graficzne do-it-yourself,  czyli jak w prosty sposób stworzyć logo, grafikę czy infografikę. Prelegent omówi darmowe programy graficzne w duchu filozofii DIY (Do It Yourself), pokaże, jak działa aplikacja Canva i wraz z zainteresowanymi stworzy ciekawą prezentację i grafikę do wydarzenia.

Na koniec uczestnicy będą mogli wysłuchać Agnieszki Kornas, która pokaże Google G Suite. Jest to przydatna usługa do pracy biurowej, komunikacji w firmach czy instytucjach, które bazują na znanych usługach Googla takich jak np. Gmail, ale dających znacznie więcej możliwości. Kornas zaprezentuje specjalną ofertę dla szkół, uniwersytetów i organizacji pozarządowych.

Po wystąpieniach będzie oczywiście czas na rozmowy, pytania oraz nawiązanie nowych znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości ciekawymi pomysłami.

- W TechKlubach tworzymy społeczność osób, którą łączy chęć sięgania po nowe technologie w działaniach społecznych czy biznesowych. Cykliczne spotkania organizujemy w 16 miastach w Polsce. Ideą klubów jest tworzenie i umacnianie lokalnych sieci współpracy złożonych z przedstawicieli trzeciego sektora, biznesu i nauki - informują organizatorzy.

Spotkanie "Przyjaźnie i praktycznie o nowych technologiach" odbędzie się w środę (23.01) o 18.00 w Bar&Cafe Spółdzielnia przy ul. Skłodowskiej–Curie 8/1. Udział jest całkowicie darmowy.

Zobacz także: Przyjaźnie i praktycznie o nowych technologiach. Techklub Białystok

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

843 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39