Przyjechali z Litwy okradać sklepy. Wpadli za piątym razem

2022.04.15 12:05
Policjanci zatrzymali 35-latka i jego 2 wspólniczki podejrzane o kradzieże. Jednego dnia obywatele z Litwy "na gościnnych występach" okradli 5 sklepów.
Przyjechali z Litwy okradać sklepy. Wpadli za piątym razem
Fot: KMP Suwałki

W minioną środę (13.04) dyżurny suwalskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży perfum z jednego ze sklepów w mieście.

- Policjanci z patrolówki jadąc na miejsce interwencji zauważyli osoby odpowiadające przekazanym rysopisom. Na parkingu, przy jednym ze sklepów, na osiedlu Północ mundurowi zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę - relacjonują funkcjonariusze z KMP Suwałki.

Jak ustalili, to nie jedyny ich "gościnny występ" w mieście. Okazało się, że 35-letni mężczyzna i jego dwie wspólniczki, w wieku 24 i 39 lat, tego samego dnia okradli jeszcze cztery inne sklepy. Ich łupem padły perfumy, kosmetyki oraz ubrania o łącznej wartości ponad 5 tys. zł.

Obywatele Litwy noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, które wkrótce wrócą na sklepowe półki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
669 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39