Przymiarki kadrowe w Jagiellonii Białystok

2013.06.25 00:00
Dzialacze Jagiellonii Białystok rozglądają się za wzmocnieniami przed nowym sezonem. Po zakończeniu kariery przez Tomasz Frankowskiego i ewentualnym odejściu z klubu Euzebiusza Smolarka oraz Michała Fidziukiewicza powstała duża luka w ataku.
Przymiarki kadrowe w Jagiellonii Białystok

Białostoczanie pozyskali już jednego napastnika. Jest nim Mateusz Piątkowski, który w zakończonym sezonie bronił barw pierwszoligowego Dolcanu. Piątkowski w 32 meczach zdobył dla drużyny z Ząbek 13 goli. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt. W mediach mówiło się o zainteresowaniu napastnikiem Żalgirisu Wilno – Kamilem Bilińskim. Jednak tą informację uznać trzeba chyba za plotkę.

Kolejna formacja, która wymaga wzmocnienia, to obrona. Jagiellonia Białystok była zainteresowana pozyskaniem Aleksandara Todorovskiego. Jednak były zawodnik Polonii Warszawa wybrał ofertę Sturmu Graz. Przypomnijmy, że wcześniej udało się pozyskać innego gracza z formacji defensywnej „Czarnych Koszul” - Jakuba Tosika. Na testach przebywa obrońca Giannis Agtzidis i być może dołączy do drużyny. Grek grał ostatnio w klubie Doxa Dramas.

Sztab szkoleniowy sprawdza dwóch pomocników. Pierwszym z nich jest Brazylijczyk Vítor Rossini da Cunha "Vítor Rossini". W minionym sezonie występował w spadkowiczu z gruzińskiej ekstraklasy - Kolcheti 1913 Poti. Na testach przebywa również również Arturas Zulpa z Żalgirisu Wilno. Prawdopodobnie z białostockim klubem pożegna się Tomasz Bandrowski. Z kolei Tomaszem Kupiszem interesują się kluby włoskiej Serie A.

Najlepiej wygląda obsada bramki. W drużynie pozostaje Jakub Słowik, który w minionym sezonie był pierwszym golkiperem Jagi. W obwodzie jest Tomasz Ptak i Krzysztof Baran. Odszedł jedynie Łukasz Skowron. Trenerzy przyglądają się także zawodnikom przebywającym wiosną na wypożyczeniach i grającym w Młodej Ekstraklasie oraz drużynach juniorskich. Być może kilku z nich zasili szeregi pierwszej drużyny.

W środę Jagiellonia Białystok rozegra pierwszy sparing przed startem nowego sezonu. W Grodnie zmierzy się z miejscowym Niemanem. Początek meczu o godzinie 18.00.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1130 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39