Przyszłe Muzeum Pamięci Sybiru będzie ogrodzone jeszcze w tym roku

2015.09.11 00:00
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa ażurowego systemowego ogrodzenia Muzeum Pamięci Sybiru. Powstanie ono przy ul. Węglowej.
Przyszłe Muzeum Pamięci Sybiru będzie ogrodzone jeszcze w tym roku
Fot: UM Białystok
Muzeum Pamięci Sybiru powstanie w jednym z magazynow przy ul. Węglowej

Trwa przetarg na budowę ogrodzenia działki, na której w przyszłości powstanie Muzeum Pamięci Sybiru. Po wybraniu najkorzystniejszej oferty i wyłonieniu wykonawcy, rozpoczną się prace budowlane. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będzie to jeszcze we wrześniu. Prace powinny zakończyć z końcem listopada 2015 r.

Przedmiotem zamówienia jest budowa ażurowego systemowego ogrodzenia muzeum w postaci metalowych segmentów o rozpiętości w osiach przęseł 2,5 m. Jego całkowita długość sięgnie ponad 325 m. Ogrodzenie będzie ocynkowane ogniowo i pomalowane proszkowo w kolorze grafitowym. Zamówienie, którego przedmiotem jest budowa nowego ogrodzenia, obejmuje również demontaż tego już istniejącego wraz z wywiezieniem.

Muzeum Pamięci Sybiru powstanie na terenie dawnych magazynów wojskowych przy ul. Węglowej w Białymstoku. Będzie to muzeum ogólnopolskie, które kompleksowo zajmie się tematyką Sybiru i udokumentuje historie ludzi deportowanych na Wschód. W tej wyjątkowej, nowoczesnej placówce Białystok godnie upamiętni Polaków przymusowo zesłanych oraz tych, którzy Syberię odkrywali i badali.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1639 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39