Przytulny hotel dla psów i kotów

2013.06.25 00:00
Planując wakacyjny wyjazd, nie powinniśmy zapominać o swoim pupilu. Kiedy znajomi nie są w stanie zaopiekować się zwierzęciem na czas naszej nieobecności, możemy zarezerwować dla niego miejsce w przytulnym hotelu dla psów i kotów.
Przytulny hotel dla psów i kotów
Beata Iłendo z jednym ze swoich kocich gości

Z miłości do zwierząt

Hotel dla zwierząt powstał w 1999 roku. Był wówczas pierwszym tego typu miejscem w naszym regionie. - Skąd pomysł na założenie hotelu? Z miłości do zwierząt i chęci zrobienia czegoś, czego do tej pory w naszym województwie nie było - mówi lek. wet. Beata Iłendo. W ciągu 13 lat od założenia w Podlaskiem powstało wiele podobnych obiektów, ale hotel w Trypuciach nadal cieszy się popularnością i zaufaniem stałych klientów.

Właściciele i pomysłodawcy to lekarze weterynarii. Oferują zatem zwierzętom nie tylko profesjonalną opiekę, ale też fachową pomoc weterynaryjną. Obiekt położony jest w malowniczej miejscowości na skraju lasu, w odległości 10 km od granic Białegostoku, obok domu założycieli. W związku z tym nasi pupile mogą czuć się bezpiecznie przez całą dobę.

Początkowo hotel gościł tylko pieski. Rok temu powstał także kameralny hotelik dla kotów.
- Często nas pytano, czy kot też może przyjechać. Musieliśmy zatem pomyśleć o kocich gościach. Teraz przyjeżdżają do nas całe zwierzęce rodziny - dodaje właścicielka.

Przytulnie i dla psów, i dla kotów

Jednorazowo hotel może przyjąć 11 psów i 5 kotów. Wszystkie zwierzęta traktowane są indywidualnie, właściciele zapewniają im pieszczoty, smakowite jedzenie i niezbędną ilość ruchu.

- Dokładamy wszelkich starań, by zwierzęta zaklimatyzowały się w nowym miejscu. Przyjmujemy wszystkie pieski, również agresywne i bardzo duże - dodaje Beata Iłendo.

Każdemu psu oferowany jest osobny, przestronny boks z oknem, wyłożony kafelkami i terakotą. Dla zapewnienia domowych warunków, w każdym pomieszczeniu znajduje się tapczanik z posłaniem dostosowanym do wielkości czworonoga. W pakiecie jest nawet miseczka. - Warto jednak zabrać ze sobą zabawkę lub kocyk, żeby piesek czuł znajomy zapach - informują właściciele.

Każdy boks posiada indywidualny wybieg. Pies może swobodnie przebywać w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Na terenie obiektu znajduje się duży, ogrodzony ogród, do którego czworonogi wyprowadzane są na smyczy, a po bliższym zapoznaniu - luzem.

Aby nie doszło do waśni pomiędzy czworonogami, kotki przebywają w osobnym, luksusowym pomieszczeniu. Każdy koci gość ma oddzielny pokoik wyposażony w drapaki, półeczki, zabawki, drzewko, poduszki, miseczki i kuwetę.

Jak wynika z doświadczeń opiekunów hotelu, rozłąkę przeżywają bardziej sami właściciele, aniżeli zwierzęta. - Parę lat temu przyjechała do nas pani ze swoim pieskiem, który po zabiegu nie był w stanie sam wchodzić po schodach. Jego właścicielka natomiast mieszkała na 4. piętrze i nie miała siły go wnosić na górę. Postanowiła zatem zostawić go u nas. Była z nim tak związana, że została ze swoim pieskiem na noc w psim hotelu. Spała obok niego na łóżku polowym – opowiada właścicielka hotelu.

Ceny w hotelu są bardzo atrakcyjne - koszt doby hotelowej zaczyna się już od 20 zł.

Więcej na temat
Hotel dla psów i kotów. Lecznica Weterynaryjna


[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1247 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39